Jak sprawnie odmłodzić twarz laserem?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak odmłodzić twarz. Czas trwania najskuteczniejszego laserowego odmładzania twarzy zależy od obszaru, na którym zostanie przeprowadzony zabieg. To samo dotyczy rodzaju znieczulenia. Decyduje o tym powierzchnia skóry poddawanej temu zabiegowi. Warto wiedzieć, że laserowe odmładzanie twarzy wymaga dożylnego znieczulenia. Jeśli lekarz używa lasera frakcyjnego, wystarczy poddać się znieczuleniu miejscowemu. Przed zabiegiem zarówno specjalista, jak i pacjent zakładają specjalne okulary. Ich celem jest ochrona oczu przed promieniowaniem laserowym. Podczas zabiegu dochodzi do kontrolowanego termicznego uszkodzenia skóry, pozostawiając między nimi obszary zdrowej skóry (tworzenie się frakcji).

Kilka słów o mikrourazach

Mikrourazy są silnym bodźcem do regeneracji skóry i produkcji nowego kolagenu. Jeśli lekarz podczas zabiegu zastosuje laser, włókna kolagenowe mogą zostać skrócone. Jeśli zabiegi odmładzające na twarz były wykonane w znieczuleniu miejscowym, natychmiast po jego zakończeniu można powrócić do codziennych czynności. Przez około dwie godziny po zabiegu pacjent odczuwa dyskomfort i niewielkie pieczenie. Można to porównać do łagodnego oparzenia słonecznego. Aby zmniejszyć dolegliwości, zaleca się stosowanie zimnych okładów na poddanej operacji powierzchni skóry. Wpływ zimna powoduje również zmniejszenie obrzęku. Skóra jest zaczerwieniona. Celem tego zabiegu jest odmłodzenie twarzy i stymulacja produkcji kolagenu. Proces regeneracji skóry rozpoczyna się natychmiast po zabiegu i trwa kilka dni. Towarzyszy mu złuszczanie i brązowienie naskórka. Aby wynik zabiegu był tak dobry, jak to tylko możliwe, należy w tym czasie odpowiednio pielęgnować skórę, nawilżając ją łagodnymi preparatami. Nie można także się opalać przez co najmniej miesiąc. Zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu laserem. Warto wiedzieć, że odmładzanie twarzy tym sposobem jest najskuteczniejsze.

4 komentarzy (FORUM) “Jak sprawnie odmłodzić twarz laserem?”

 1. Stasia pisze:

  Miałam kiedyś miejscowe znieczulenie przed laserem i do dzisiaj pamiętam jak cały dzień nie czułam ust haha 🙂

 2. iga pisze:

  mama zawsze mi mówiłą, że sprawne odmładzanie twarzy laserem jest robione najlepiej, oczywiście ważne też są kremy, ale natury nie oszukasz

 3. MMaMMaMMa pisze:

  Może ktoś pwiedzieć jak to wygląda?? Chciałąbym skutecznie odmłodzić twarz takim laserem, ale trochę się boję..

 4. Kiniad pisze:

  wiesz co, no nakładają ci taki żel na buzię i potem robią ci laserem, nie ma się czego bać, a trwa ok 30 min 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.