Sposoby na sprawne usunięcie blizn

Każde leczenie blizn może dotyczyć zarówno ciała, jak i twarzy. Powstaje pytanie, czy takie zabiegi, których celem jest usuwanie blizn, nie są szkodliwe, czy też wyeliminowanie uprzednio utworzonych blizn nie spowoduje powstania nowych, co będzie skutkiem ubocznym pierwotnego usunięcia. Blizny są nie tylko defektem piękna, ale często są także przyczyną wielkiego dyskomfortu psychicznego pacjentów. Jednak twarde blizny mogą powodować ból i przykurcze. Warto jednak mieć świadomość, że usuwanie blizn laserem znacząco zmieniło możliwości medycyny w ich leczeniu.

Wiele klinik oferuje opiekę profesjonalnych lekarzy, ale także innowacyjny sprzęt, który pozwala na skuteczne i bezpieczne usuwanie blizn. Zabieg oparty na używaniu lasera na blizny, polega na naświetlaniu skóry wiązką światła, co powoduje przebudowę tkanki. W obrębie blizny tworzy się sieć mikrouszkodzeń, które rozpoczynają intensywny proces samoczynnej rekonstrukcji skóry. Blizna zaczyna się zmieniać i przypominać otaczającą skórę.

Skuteczność zabiegu laserowego usuwającego blizny.

Laserowe usuwanie blizn.

Blizna na brzuchu

Taki laser na blizny działa z doskonałą precyzją zarówno w zakresie emisji wiązki, jak i gęstości, pozostawiając wystarczającą liczbę nienaruszonych tkanek, co pozwala na niezwykle skuteczną i bezpieczną terapię. Przed operacją nie ma potrzeby specjalnego przygotowania skóry.

Skóra powinna być czysta. Warto wiedzieć, że laserowe usuwanie blizn nie powoduje uszkodzenia zewnętrznej warstwy naskórka, dzięki czemu nie ma potrzeby rekonwalescencji. Podobnie jak w przypadku każdej terapii laserem, istnieje możliwość przebarwienia.

Czy laserowy zabieg usuwania blizn boli?

Zabieg nie wymaga przeważnie znieczulenia. Decydując się na taki zabieg, należy jednak mieć świadomość, że za usuwanie blizn laserem cena nie należy do najniższych. Niemniej jednak często bywa tak, że terapia laserem wydaje się w konieczna.

Laserowe usuwanie blizn to dobry pomysł dla osób, które mają brzydkie blizny potrądzikowe lub powstałe w wyniku oparzenia. Warto poddać się operacji, ponieważ wszelkie blizny bardzo źle wpływają na nasze samopoczucie i mogą nawet doprowadzić do depresji.

 

3 komentarzy (FORUM) “Sposoby na sprawne usunięcie blizn”

  1. ticora pisze:

    Laserowe usuwanie blizn to moje marzenie. Zostały mi straszne blizny po trądziku. Kremy mało mi pomogły. Całą twarz mam podziurawioną. Może kiedyś uda mi się uzbierać na terapię laserową.

  2. dumna pisze:

    Laser to obecnie najskuteczniejszy sposób leczenia. Szczególnie jeśli chodzi o głębsze i widoczne blizny potrądzikowe. Jedna z moich koleżanek bardzo sobie chwali placówkę medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Jej twarz teraz jest dużo gładsza. Lekarze wykonali naprawdę kawał dobrej roboty 🙂

  3. Emilia23 pisze:

    Jeśli ktoś myśli, że dzięki laserowemu usuwaniu blizn całkowicie pozbędzie się blizn to się grubo myli. Nawet same kliniki medycyny estetycznej piszą, że zabieg znacznie zmniejszy głębokość oraz spłaszczy blizny, ale ich całkowicie nie usunie..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.