Skuteczność zabiegów odmładzających

W obecnych czasach chirurgia plastyczna nie jest w stanie wygrać w sposób całkowity wyścigu z czasem i wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak odmłodzić twarz i odjąć sobie w ten sposób lat. Wiele z nas używa do tego przeróżnych kremów i maseczek, które wciera regularnie w skórę, aby nadać jej odpowiedniej jędrności. Takie praktyki często jednak okazują się zupełnie bezskuteczne, a my tylko na darmo tracimy pieniądze. Ale jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest chętnie stosowany przez wiele ludzi lifting twarzy, który możemy również zastosować do skóry twarz oraz szyi.

Ma on przede wszystkim działanie odmładzające, ale można także dzięki niemu delikatnie poprawić rysy naszej twarzy, przez co staniemy się piękniejsi. Niewątpliwie modelowanie twarzy polega na tym, że po zabiegu twarz wygląda znacznie młodziej, a interwencja chirurgiczna jest praktycznie wówczas niezauważalna. Zabieg taki polega na redukcji tkanki w środkowej i dolnej części twarzy i szyi. Tkanka, która spada wraz z wiekiem, powoduje marszczenie się skóra. Podczas zabiegu lekarz nie tylko ściąga skórę, ale interweniuje głębiej. Nacina i delikatnie przesuwa opadające mięśnie w tych częściach twarzy, gdzie skóra straciła elastyczność. Można również zastosować laser na twarz.

Nacięcie wykonuje się podczas tego zabiegu w niewielkim stopniu oraz w stosunkowo niewidocznych miejscach, np. za uchem. Takie odmładzanie twarzy sprawia, że wygląda ona naturalnie. Podnoszenie skóry nieznacznie zmniejsza odległość między nosem i ustami, ale dla lepszego efektu można dodatkowo wyretuszować je za pomocą odpowiedniego wypełniacza. Zabieg taki wykonuje się w znieczuleniu dożylnym lub ogólnym, więc jest do tego konieczny jednodniowy pobyt w klinice. Przez pierwsze kilka dni po takim zabiegu twarz może być wyraźnie spuchnięte i posiniaczona, ale te dolegliwości będą z biegiem czasu ustępować. Warto wiedzieć, że po operacji należy unikać schylania się i podnoszenia ciężkich przedmiotów przez co najmniej miesiąc.

5 komentarzy (FORUM) “Skuteczność zabiegów odmładzających”

 1. Noolya pisze:

  Polecam stosowanie maseczek odmładzających twarz. Ja również zawsze przed wykonaniem maseczki robię sobie peeling, który oczyszcza skórę oraz usuwa martwy naskórek.

 2. lallaa51 pisze:

  Zabiegi odmładzające twarz moim zdaniem powinny być dopasowane odpowiednio do danej osoby. Wtedy będziemy miały pewność, że dobrałyśmy najlepszy zabieg do naszej skóry i wieku 🙂

 3. allora pisze:

  Ja żeby wglądać młodo to dbam o skórę w każdy możliwy sposób. Ćwiczę, zdrowo się odżywiam, chodzę na zabiegi, masaże. Wszystkie te czynności pochłaniają 90% mojego czasu, ale co mi tam…, mam pieniądze i czas, więc sobie pozwalam 😛

 4. Jin90 pisze:

  Tak naprawdę geny i tryb życia determinują to jak wyglądamy. Wiadomo, że osoby, które chcą ładnie wyglądać będą wyglądały dużo młodziej niż ludzie, którym na wyglądzie nie zależy..Więc moim zdaniem jest to tylko złudzenie i żaden z takich zabiegów nie jest w stanie nam pomóc..

 5. nerata pisze:

  Piszcie sobie co chcecie. Ja i tak będę chodzić na zabiegi odmładzające twarz do mojej ulubionej kliniki medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica w Gdańsku, a wy sobie możecie wmawiać, że nic się nie da zrobić aby młodziej wyglądać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.