Profesjonalny trycholog, czyli zapewnij sobie skuteczne leczenie łysienia

Geny, stres, złe nawyki żywieniowe, mała aktywność fizyczna – oto pierwsze czynniki problemów z włosami. Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane niezdrowym stylem życia. O tym co dokładnie dzieje się pod skórą głowy, jak wzmocnić włosy i dlaczego mezoterapia skóry głowy zalecana jest osobom, które mają szczególny problem związany z łysieniem, najlepiej wie trycholog. Trychologia jest dziedziną poddającą szczegółowej diagnostyce stan włosów i skóry wokół nich.

SKUTECZNA DIAGNOSTYKA

Badanie włosów może odbyć się dzięki wykorzystaniu dwóch przełomowych metod. Pierwszą z nich jest trichogram. Z głowy pacjenta zostaje pobrana próbka włosów, oddana dalej do laboratorium. Drugą z nich jest trichoskopia. Głowa pacjenta zostaje sfotografowana w znaczącym powiększeniu dzięki użyciu dermatoskopu. Laboratoryjne badanie wypadających włosów trwa w jednym i w drugim przypadku przez miesiąc czasu.

BEZBOLESNE METODY LECZENIA

Najważniejsze, zalecane metody leczenia nadmiernego wypadania włosów to:

  • Stosowanie odpowiednich szamponów i odżywek
  • Kuracja koktajlami do włosów
  • Mezoterapia skóry głowy

Wybranie skutecznie działającej metody powinno dokonać się poprzez konsultację z trychologiem, po wcześniejszym przebadaniu skóry głowy. Zabieg mezoterapii nie powinien być np. stosowany u kobiet w ciąży lub osób z zaburzeniami na tle hematologicznym. Zalecenie mezoterapii skóry głowy może mieć formę zabiegu z użyciem igły oraz fal elektrycznych. Zadaniem każdej z tych wersji jest pobudzenie aktywności komórek włosowych, zahamowanie łysienia i wpłynięcie na porost nowych, zdrowych włosów. Jeśli specjalista wybierze dla nas zabieg igłowy, ważną substancją wspomagającą i wykorzystywaną przy zabiegu może być osocze bogatopłytkowe – ważny dla organizmu preparat znajdujący bardzo szerokie zastosowanie z medycynie estetycznej.

nadmierna utrata włosów

Włosy które wypadły nadmiernie podczas czesania

WYPADANIE WŁOSÓW – PRZYCZYNY

Przyczyny łysienia nie leżą wyłącznie w czynnikach związanych ze stylem życia czy dziedzictwem genetycznym, ale mają tez podłoże lekowe i chorobowe – np. grzybica skóry głowy, chemioterapia, kuracja hormonalna. Wszelkiego rodzaju stany depresyjne i leczenie psychiatryczne również mogą spotęgować wypadanie włosów. W zależności od rodzaju łysienia, dostosowuje się odpowiednie narzędzia walki. Trychologia dzieli łysienie na:

  • Plackowate – zazwyczaj wynikające z chorób autoimmunologicznych, dotykające głównie mężczyzn. Rozpoznanie wiąże się z występowaniem charakterystycznych, łysych „placów” oddzielonych od siebie na skórze głowy.
  • Androgenowe – większość specjalistów skłania się do myślenia, że jest to łysienie spowodowane męskimi hormonami. Łysienie androgenowe powoduje cofnięcie się linii włosów (u mężczyzn) oraz hamowanie wzrostu włosa w linii przedziału (u kobiet).
  • Polekowe – efekt przebytych kuracji lekowych, zarówno hormonalnych, jak i kardiologicznych czy psychiatrycznych. Często nagłe, równomierne wypadanie włosów na całej głowie.
  • Bliznowaciejące – pojawia się przede wszystkim u kobiet po 30. roku życia, np. po wysokiej infekcji bakteryjnej. Wypadające włosy mają swój początek w części płata ciemieniowego.

Współczesne metody diagnozowania i leczenia łysienia oparte są na rozwoju technologicznym. Dzięki temu ich stosowanie podnosi skuteczność zamierzonych celów, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo i komfort osób, które zgłaszają się do kliniki. – mówi ekspert trychologii.

Szukanie w Internecie wiadomości wokół problemu łysienia nie zastąpi osobistego spotkania z trychologiem. Rozsądne zdiagnozowanie przyczyny wypadania włosów wymaga indywidualnego podejścia do pacjenta. O tym co na wypadanie włosów pomoże w konkretnym przypadku danego człowieka, powinien zadecydować ekspert.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.