Jak pozbyć się cellulitu?

Firmy kosmetyczne z roku na rok, coraz bardziej prześcigają się w wymyślaniu coraz to skuteczniejszych preparatów, które mają nam pomóc w codziennej walce z cellulitem. Na rynku istnieją już specyfiki, które obiecują nam zmniejszenie obwodów bioder i ud już po pierwszym tygodniu stosowania.

Oczywiście do takich informacji należy podchodzić z bardzo dużą rezerwą, z racji tego że zwalczanie cellulitu to bardzo złożony proces, który wymaga dużej ilości czasu. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie trzeba wydawać fortuny, aby pozbyć się cellulitu. Istnieją bardzo skuteczne domowe sposoby, dzięki którym szybko pozbędziemy się zbędnych kilogramów i poprawimy wygląd swojej skóry. W niniejszym artykule poznają Państwo najskuteczniejsze sposoby na cellulit, dzięki którym będziecie mogli odpowiedzieć na proste pytanie – jak się pozbyć cellulitu szybko, skutecznie i tanio?

Dieta na cellulit

Walkę z cellulitem należy rozpocząć oczywiście od zastosowania odpowiedniej diety, która zagwarantuje nam prawidłową przemianę materii. Nasza codzienna dieta powinna składać się między innymi z dużej ilości warzyw, owoców, kasz, kiełek, chudych ryb oraz ciemnego pieczywa. Powinnyśmy rozglądać się przede wszystkim za produktami, które są bardzo bogate w witaminy, błonnik i mikroelementy. Do naszego jadłospisu warto również wprowadzić białe sery, świeże zioła oraz tłuszcze roślinne. Powinnyśmy ograniczyć do minimum spożywanie soli, cukrów oraz tłuszczy zwierzęcych. W profesjonalnych poradnikach na temat tego, jak pozbyć się cellulitu, znajdziemy również informacje, aby unikać spożywania alkoholu, papierosów i do minimum ograniczyć spożywanie kawy. Warto pić bardzo duże ilości niegazowanej wody, która fantastycznie usuwać będzie z naszego organizmu wszelkie toksyny. Bardzo pomocna w walce z cellulitem może okazać się również popularna ziołowa herbata.

Masaż na cellulit

W Polsce, jak i zresztą na całym świecie, rekordy popularności, jeżeli chodzi o walkę z cellulitem bije w ostatnim czasie masaż limfatyczny na cellulit. W masażu tym wykorzystywana jest specjalna szorstka rękawica, gąbka lub stosunkowo ostra szczotka. Miejsca, które są objęte cellulitem, powinnyśmy bardzo dokładnie masować okrężnymi ruchami i dość mocno ugniatać skórę. Masaż limfatyczny najlepiej rozpoczynać od kostek i kierować się stopniowo w górę nóg. Masaż limfatyczny jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wspomagających walkę w cellulitem i jego najważniejszym zadaniem jest błyskawiczne pobudzenie właściwego funkcjonowania naszej skóry. Masaż limfatyczny możemy wykonać samodzielnie, chociaż najwięcej efektów otrzymamy, jeżeli skorzystamy z profesjonalnego masażu u doświadczonego masażysty.

Zabiegi na cellulit

Jeżeli domowe sposoby walki z cellulitem nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów, to najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty. Nowoczesne salony kosmetyczne oferują masę znakomitych zabiegów na ciało i bardzo skuteczne metody walki z pomarańczową skórą. Bardzo dobre wyniki daje między innymi elektrostymulacja mięśni za pomocą prądów zmiennych. W zabiegu tym wykorzystuje się prąd o bardzo małej i średniej częstotliwości. Elektrostymulacja mięśni ma głównie na celu wspomaganie rozkładu tłuszczy i likhttp://redukcjacellulitu.pl/http://redukcjacellulitu.pl/widowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg ten dodatkowo pobudza kolagen, wzmacnia mięśnie i ujędrnia skórę.

W codziennej walce z cellulitem nie można zapominać również o naturalnych kremach, które przynoszą naprawdę satysfakcjonujące rezultaty. Na naszym rynku jest bardzo wielu producentów, którzy oferują wysokiej jakości kremy na cellulit, dzięki czemu nie będziemy mieli problemów z odnalezieniem odpowiednich produktów dla naszego typu skóry.

Więcej informacji na stronie:

2 komentarzy (FORUM) “Jak pozbyć się cellulitu?”

  1. szulwach pisze:

    Kluczem w pozbyciu się cellulitu jest znalezienie lekarza, który będzie nas chciał wyleczyć, a nie na nas zarobić. Bo wbrew pozorom wcale nie jest to takie oczywiste w dzisiejszych czasach. Wprawdzie nikt nas nie oszuka na jakieś dziwne specyfiki, ale nie jest tajemnicą, że lekarze zapisują się w różne dziwne układy z producentami leków i muszą potem się z tego jakoś rozliczyć. Taki life….

  2. Julia pisze:

    W polskiej kuchni jest mnóstwo soli. Dodajemy ją nie tylko zbyt często, ale też przede wszystkim za dużo! Jak dodamy do tego połączenie przesalania potraw i jedzenie dużych ilości mięsa, to mamy gotowy proces za cellulit.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.