Powiększanie ust kwasem hialuronowym – na czym polega?

Jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie zabiegów kosmetycznych jest powiększanie ust. Augmentacja naturalnej czerwieni wargowej najczęściej przeprowadzana jest z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który ze względu na swoje właściwości oraz skład należy do najskuteczniejszych i jednocześnie najbezpieczniejszych wypełniaczy. Na czym dokładnie polega ten zabieg i jakie mamy opcje na efektywne powiększanie ust?

Dlaczego decydujemy się na zabiegi estetyczne w obrębie ust i jak powiększyć usta?

Wraz z wiekiem dochodzi do spadku elastyczności skóry, utraty wody z tkanek oraz powstawania zmarszczek – nie omija to również czerwieni wargowej oraz jej okolic. Zaburzenia uwodnienia i utrata napięcia tkanek skóry doprowadza między innymi do utraty zarysu warg, objętości oraz ich koloru. Zmiany estetyczne związane są ze spadkiem produkcji kwasu hialuronowego oraz nadaktywnością enzymu hialuronidazy, który jest odpowiedzialny za degradowanie kolagenu. Obecnie istnieje wiele metod na skuteczne powiększanie ust. Zaliczyć do nich należy:

  • Autologiczne przeszczepy tłuszczu
  • Iniekcje kwasu hialuronowego
  • Stosowanie implantów.

Najbardziej naturalne powiększanie ust opiera się o zastosowanie kwasu hialuronowego, gdyż to jego niedobory związane są ze zmianami w obrębie warg i okolic. Stosuje się różne preparaty, m.in. RestyCare L czy Elevess – ich zróżnicowanie opiera się głównie o typ usieciowania kwasu hialuronowego. Powiększanie ust kwasem hialuronowym w formie usieciowanej gwarantuje najlepsze rezultaty zabiegu i długi czas ich utrzymywania się. Oprócz samego powiększania, istnieje również możliwość na wyłączne modelowanie ust kwasem hialuronowym, które opiera się o zastosowanie mniejszych ilości polimeru i wykorzystaniem preparatów o częściowym usieciowaniu.

Na czym polega zabieg modelowania ust z użyciem kwasu hialuronowego?

Procedura polega na wstrzyknięciu za pomocą ampułkostrzykawki niewielkich ilości kwasu hialuronowego w okolice kącików ust, łuku kupidyna oraz warg. Zastrzyki z kwasu hialuronowego podawane są po uprzednim znieczuleniu powierzchniowym skóry z zastosowaniem kremu Emla (około 40 minut przed zabiegiem) lub wykonaniu znieczulenia przewodowego – identycznego, jak przy zabiegach stomatologicznych. Preparat kwasu hialuronowego zmienia kształt ust, poprawia ich objętość i wyrównuje koloryt czerwieni wargowej. Nie jest to więc jedynie powiększanie ust, a zabieg całkowitej modyfikacji czerwieni wargowej w bezpieczny i naturalny sposób. Wizualne wypełnienie ust pojawia się w ciągu kilku godzin od wykonania procedury, a efekt utrzymuje się przez okres około 6-12 miesięcy.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu i przeciwskazania?

Jeśli chodzi o przygotowanie, to wypełnianie ust kwasem hialuronowym nie wymaga szczególnego przygotowania. W dniu zabiegu należy unikać nadmiernej ekspozycji okolic ust na wysokie temperatury oraz promieniowanie UV – należy więc zrezygnować z opalania, gorących kąpieli i sauny.  Przy przewlekłym stosowaniu leków przeciwkrzepliwych – głównie aspiryny należy odstawić te preparaty na 3 dni przed zabiegiem. Szczegółową relacje możecie przeczytać także na https://shinysyl.com/pl/powiekszanie-ust-efekt-przed-i-po-cena-fakty-i-mity/.

Jakie są przeciwskazania i jak wygląda postępowanie po zabiegu?

Przeciwskazaniami do zabiegu kosmetycznego, jak powiększanie ust należy zaliczyć ciążę, niedobory odporności, toczeń, aktywne infekcje w okolicy warg – opryszczkę oraz trądzik. Nie powinniśmy decydować się na zabieg, gdy mamy tendencje do powstawania keloidów, czyli bliznowców. Zabiegi kwasem hialuronowym z reguły nie dają nasilonych odczynów alergicznych, niemniej jednak warto zachować ostrożność. Po zabiegu unikajmy uciskania i drażnienia okolic wkłuć oraz starajmy się ograniczyć ekspozycję okolic twarzy na wysokie temperatury oraz promieniowanie UV.  Pamiętajmy również, że wstrzykiwanie kwasu hialuronowego powinno być przeprowadzane wyłącznie przez wykwalifikowanego dermatologa, chirurga plastycznego lub lekarza medycyny estetycznej. Zabieg u specjalisty gwarantuje, że powiększanie ust będzie miało trwały efekt i przeprowadzone zostanie zgodnie ze standardami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.