Młodość w strzykawce

Każdy z nas w pewnym momencie dostrzeże lub dostrzegł, że wygląd skóry twarzy zmienia się. Owal nie jest już tak wyraźny, zaczynają pojawiać się niemiłe dla oka zmarszczki, a czoło przybiera nieco groźny wygląd dzięki tzw. lwiej zmarszczce. Starzenie się skóry to proces naturalny i nie ma sposobu aby go zatrzymać całkowicie.

Zdrowy tryb życia, w tym prawidłowe odżywianie oraz regularne uprawianie sporu w połączeniu z używaniem odpowiedniej dla naszej skóry kremów może nieco opóźnić i złagodzić proces starzenia się skóry, jednak nie jest w stanie go zatrzymać.

Jak zachować młodość?

Perfekcyjny wygląd jest niejako wymuszony w obecnych czasach. Młodość, piękno, estetyka to synonimy sukcesu. Jak zatem pozbyć się niechcianych zmarszczek? Czy jest to w ogóle możliwe? Jak najbardziej. Pozbycie się zmarszczek na skórze poprzez ostrzykiwanie kwasem hialuronowym oraz wypełnianie zmarszczek botoksem to metody, które z powodzeniem i bez ryzyka możemy zastosować. Zabiegi trwają zaledwie kilka chwil a ich efekty utrzymują się przez miesiące, a nawet lata. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym oraz zabiegi przy użyciu botoksu powinny być wykonywane w profesjonalnym gabinecie.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym  to metoda stosowana najczęściej w dwóch partiach twarzy – w dolinie łez oraz w bruzdach nosowo-wargowych. Te wie partie twarzy są problemowe u większości kobiet w młodym i średnim wieku. Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym oraz wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt wizualny. Po wyjściu z gabinetu skóra jest jędrna a niedoskonałości stają się niewidoczne.

Przeciwwskazania do zabiegu

Rosnąca popularność zabiegu jakim jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym spowodowana jest właśnie przez to, że efekty widoczne są już w dniu zabiegu. Jest to nie tylko szybkie rozwiązanie naszych problemów, ale również bezpieczne. Oczywiście nie każdy może poddać się działaniu kwasu. Kobiety w ciąży czy karmiące piersią, osoby, które przebywają właśnie chorobę nowotworową czy walczące z chorobą autoimmunologiczną nie powinny poddawać się zabiegowi. Jeżeli mamy wątpliwości czy powinniśmy poddać się zabiegowi, wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym powinno zostać skonsultowane z lekarzem dermatologiem.

Kwas hialuronowy na zmarszczki stosowany jest powszechnie i to nie tylko przez kobiety w średnim wieku, ale również takie, które ukończyły 20 rok życia. Pamiętajmy bowiem, że proces starzenia się skóry rozpoczyna się już w okolicach osiemnastego roku życia. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej młodych kobiet.

Najczęstsze zmarszczki na twarzy

Częstymi problemami estetycznymi z jakimi borykają się coraz młodsze osoby są tak zwana lwia zmarszczka pojawiająca się między brwiami i nadająca twarzy surowy wygląd oraz kurze łapki występujące w okolicach oczu. W tych rejonach najodpowiedniejszą metodą leczenia jest botoks na zmarszczki. Zabieg wstrzyknięcia jadu kiełbasianego trwa zaledwie kilka minut, jednak na pełne efekty jego działania musimy poczekać od kilku do kilkunastu dni.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym oraz zastosowanie botoksu to zabiegi, które zawsze wykonywane są pod kontrolą dermatologa. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest zabiegiem, którego efekty widzimy od razu po wyjściu z gabinetu, natomiast na efekty działania botoksu musimy poczekać kilka chwil. Wybór zabiegu powinien być świadomy, warto zapytać specjalisty w zakresie medycyny estetycznej który będzie najodpowiedniejszy dla nas i naszej skóry.

3 komentarzy (FORUM) “Młodość w strzykawce”

  1. pełnanadzieji pisze:

    Znacie kogoś, kto zrobi mi taki zabieg kwasem w niższej cenie niż 1000 zł? Podobno to najlepszy sposób zachowania młodości

  2. midas pisze:

    Warto wydać więcej na taki zabieg, niż iść po taniości. Wtedy to nie wiadomo co tam ludzie wstrzykują..

  3. madziamadzia pisze:

    Żałuję, że nie zaczęłam w młodości stosować kremów na moje zmarszczki na twarzy. Teraz bez kwasu się nie obejdzie..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.