Karboksyterapia na włosy

Przełomem w medycynie estetycznej stał się zabieg karboksyterapii, podczas którego wykorzystuje się lecznicze właściwości medycznego dwutlenku węgla nazywanego obecnie „cudownym gazem”. Terapia owym gazem jest mało inwazyjna oraz bezpieczna, ponieważ dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie. Karboksyterapia świetnie sprawdza się także w terapii łysienia zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Dzięki niej można liczyć na zahamowanie procesu nadmiernego wypadania włosów oraz na zagęszczenie i wzmocnienie włosów. Dodatkowo zabieg karboksyterapii jest stosowany wspomagająco w leczeniu najróżniejszych chorób skórnych. W przypadku łuszczycy pacjenci mogą liczyć na poprawę stanu skóry. Z roku na rok odkrywane są kolejne możliwości terapii dwutlenkiem węgla.

Czym jest i jakie możliwie daje karboksyterapia?

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na śródskórnym lub podskórnym wstrzyknięciu określonej dawni dwutlenku węgla przy pomocy innowacyjnych urządzeń, dzięki czemu zabieg jest mało inwazyjny oraz bezpieczny, więc nie pociąga za sobą niepożądanych skutków ubocznych. Po przeniknięciu dwutlenku węgla do tkanek skóry następuje rozszerzenie się naczyń krwionośnych oraz tworzenie się nowych sieci drobnych naczyń krwionośnych. Na skutek działania gazu krew zaczyna szybciej przepływać, a komórki zaczynają się odnawiać. Dodatkowo dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu oraz silnego zregenerowania skóry.

Więcej na stronie: http://healthyweek.pl/medycyna/karboksyterapia-na-wlosy/

Karboksyterapia to zabieg zapewniający wzrost dopływu tlenu do leczonego obszaru, zwiększenie syntezy kolagenu oraz elastyny, a także zredukowanie bądź zatrzymanie procesu nadmiernego wypadania włosów.

Karboksyterapia na włosy jest szczególnie polecana osobom, u których komórki skóry utraciły zdolność do regeneracji na skutek pogłębiającego się niedotlenienia organizmu. Poprzez iniekcje dwutlenkiem węgla można skutecznie pobudzić organizm, czego skutkiem jest zwiększenie przepływu krwi do poddanych leczeniu obszarów. Efektem jest poprawa krążenia, rozbudowa sieci drobnych naczyń krwionośnych oraz dotlenienie i odżywienie komórek skóry.

Karboksyterapia skuteczną terapią pobudzającą włosy do wzrostu

Karboksyterapia jest wykorzystywana do pobudzenia wzrostu włosów u osób mających problemy z łysieniem oraz przerzedzaniem się włosów. Dzięki iniekcyjnemu wprowadzeniu dwutlenku węgla w chorobowo zmienione obszary, można skutecznie poprawić mikrokrążenie w owłosionej skórze głowy, co ma dobroczynny wpływ na jej kondycję. Pod wpływem działania gazu dochodzi do rozszerzenia oraz wzmocnienia naczyń krwionośnych oraz tworzenia się nowych kapilar, co wpływa niezwykle korzystnie na pobudzenie włosów do wzrostu. Dodatkowo dochodzi do dotlenienia i odżywienia cebulek włosowych, co z kolei pobudza macierz i brodawkę do produkcji nowych włosów.

Warto sprawdzić: Karboksyterapia głowy

Wzmocniony efekt karboksyterapii

Karboksyterapia jest stosowana w celu zahamowania procesu wypadania włosów u kobiet i u mężczyzn, wzmocnienia i zregenerowania cebulek włosowych oraz zagęszczenia włosów.

W terapii leczenia łysienia można uzyskać jeszcze lepsze efekty po połączeniu karboksyterapii z mezoterapią. Dzięki temu pacjenci mogą liczyć na szybkie i bezbolesne podanie czynnika aktywnego, co skutecznie wpływa na ograniczenie utraty włosów oraz wparcie ich odrostu.

FORUM

  1. Karina pisze:

    polecam karboksyterapię! Mi bardzo pomogła na wypadanie włosów! W klinice w Sosnowcu mają urządzenie nowej generacji – Dual XT. Tutaj możecie sobie poczytać więcej: scbeauty.pl/produkty/carboxytherapy-dual-xt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.