Jak się pozbyć cellulitu?

Lipodystrofia, bo właśnie tak z medycznego punktu widzenia nazywa się cellulit jest powszechnie występującą dysfunkcją skóry. Uznaje się, że na tzw. pomarańczową skórkę cierpieć może nawet 80% kobiet, u mężczyzn nie występuje praktycznie wcale. Cellulit pojawia się w wyniku nieprawidłowo rozmieszczonej tkanki tłuszczowej. Skóra staje się nierówna, z wyraźnymi wgłębieniami i uwypukleniami. Niestety, pierwsze zmiany zauważalne są już w okresie dojrzewania i bez znaczenia jest tutaj sylwetka kobiet. Z cellulitem borykać się mogą zarówno kobiety zmagające się z nadwaga jak i te szczupłe.

Przyczyny cellulitu

Okazuje się, że najczęściej występującą przyczyną powstawania pomarańczowej skórki są uwarunkowania genetyczne – cellulit jest po prostu dziedziczny. Co więcej, nieodpowiedni tryb życia sprzyja powstawaniu tejże niedoskonałości skóry. Można tutaj wymienić niewłaściwą dietę, brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, noszenie zbyt obcisłych ubrań, działanie promieni słonecznych czy wady postawy (w tym skrzywienie kręgosłupa). Co więcej, pomarańczowa skórka może pojawiać się w wyniku stosowania używek, takich jak papierosy czy kawa w nadmiernej ilości. To kobiety cierpią z powodu tego problemu skórnego częściej a wszystko za sprawą hormonów. Zwiększona ilość estrogenów daje organizmowi sygnał, że musi on gromadzić tkankę tłuszczową. Właśnie dlatego problem ten powiększa się w okresie ciąży, karmienia piersią, menstruacji czy przekwitania.

Czy da się zapobiegać powstawaniu cellulitu?

Nie do końca. Można próbować opóźnić proces jego powstawania natomiast praktycznie niemożliwym jest pełne zapobieganie powstawania cellulitu. Dobrym rozwiązaniem są natomiast sposoby, dzięki którym skuteczne staje się usuwanie cellulitu. Redukcja pomarańczowej skórki jest możliwa natomiast terapia zawsze jest długa a od pacjentek wymaga się ogromnej wytrwałości i systematyczności w działaniu. Jak niwelować cellulit? Na początku należy określić stadium cellulitu. Jeśli jest widoczny tylko w wyniku przeprowadzenia tzw. testu uszczypnięcia (ściska się skórę, by móc zauważyć nierówności) to skuteczne będą środki kosmetyczne o działaniu antycellulitowym w postaci balsamów czy kremów. Jeśli jednak zmiany są bardziej zaawansowane i widać je stale to redukcja cellulitu wymaga bardziej radykalnych rozwiązań. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem są masaże oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jak się pozbyć cellulitu? Tutaj wyróżnić można między innym zabieg, jakim jest endermologia. Ta polega na mechanicznym masowaniu ciała z wykorzystaniem specjalnych rolek i podciśnienia. Daje to dużo lepsze efekty aniżeli masaże ręczne. Aby zabiegi były skuteczne, należy wykonywać je regularnie, w odpowiednich seriach, w równych odstępach czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.