Jak pokonać rumień na twarzy?

Rumień, często mylony z rumieńcem, to choroba naczyń krwionośnych, którą można i trzeba leczyć. Skutkami ubocznymi rumienia są między innymi: zaczerwienienie, pieczenia, a nawet łuszczenie się skóry. Źródłem choroby są naczynka krwionośne posiadające tendencje do nadmiernego rozszerzania się oraz pękania. Choroba charakteryzuje się cyklicznym ustępowaniem oraz nasilaniem objawów, jednak bez specjalistycznego leczenia nie ustąpi na stałe. Rumień na policzkach to również, zwłaszcza w przypadku kobiet, bardzo duży problem estetyczny.

Jak wygląda rumień?

Rumień u dorosłych to bardzo charakterystyczna choroba. Rumień na twarzy powoduje zaczerwienienia obejmujące najczęściej obszar policzków oraz nosa, mogą jednak sięgać aż w okolice ust. Na skórze widoczne są popękane cienkie naczynka krwionośne, a rozpalona czerwona skóra sprawia wrażenie podrażnionej oraz bolesnej.starsza kobieta z rumieniem

Rumień twarzy najczęściej powstaje na skutek takich czynników jak:

 • przyjmowanie leków przeciwbólowych lub antybiotyków
 • niewłaściwe działanie środków chemicznych
 • infekcje wirusowe
 • zakażenia bakteryjne
 • choroby grypopodobne oraz opryszczka wargowa

Leczenie rumienia

Rumień na skórze można skutecznie i trwale wyleczyć. Nie da się tego jednak osiągnąć domowymi sposobami. Aby leczenie było skuteczne, konieczna jest konsultacja z wykwalifikowanym kosmetologiem, a w wyjątkowo trudnych przypadkach – lekarzem dermatologiem.

Zobacz jak skutecznie wyleczyć rumień: http://drkonczalska.pl/arts/jak-skutecznie-wyleczyc-rumien/

Istnieje szereg zabiegów, których działanie zostało gruntownie przebadane oraz jest w 100% skuteczne i bezpieczne. Omówmy kilka z nich, aby przybliżyć możliwości leczenia tej trudnej i bardzo kłopotliwej choroby.

 • Laser Varilite to idealne rozwiązanie na rumień twarzy. Wiązka światła dociera do rozszerzonego naczynka oraz powoduje jego obkurczenie nie uszkadzając przy tym innych tkanek. Wysoka skuteczność oraz precyzja działania to jego największe zalety.
 • Quadrostar Pro Yellow to wyjątkowo precyzyjne urządzenie. Laser pochłaniany jest przez hemoglobinę, a co za tym idzie, działa tylko i wyłącznie na uszkodzone oraz otwarte naczynka krwionośne.
 • Laser Harmony XL pro Dye-VL zalecany jest przede wszystkim dla pacjentów posiadających wyjątkowo wrażliwą cerę. Jego działanie jest bardzo delikatne, jednak odpowiednio stosowany jest w stanie trwale usunąć nawet najbardziej uporczywe rumienie.

3 komentarzy (FORUM) “Jak pokonać rumień na twarzy?”

 1. samanta pisze:

  Jejuuu tak długo szukałam w necie czegoś co by przypominało moją wysypkę i w końcu znalazłam. Trochę jestem rozczarowana, że to akurat zabiegi na rumień są najskuteczniejsze. Liczyłam, że kupię jakiś krem i po sprawie…

 2. agata pisze:

  Byłam ostatnio na takim zabiegu i wszystko przebiega bezinwazyjnie i całkiem przyjemnie. Długo stosowałam różnego rodzaju kremy na rumień, ale nie przynosiły oczekiwanego rezultatu.

 3. betty57 pisze:

  Dawno temu nabawiłam się małego rumienia na wskutek brania leków na drgawki. Leczyłam się na jedno, a zachorowałam na drugie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.