Implanty zębowe – najważniejsze informacje

Implantologia cały czas się rozwija, by oferować coraz wyższy standard usług. Obecnie implant zębowy do złudzenia przypomina naturalny ząb, dzięki czemu nie zwraca uwagi i perfekcyjnie wtapia się w łuk zębowy zębów własnych pacjenta.

Ile kosztuje implant zęba? Od czego zależy cena implantu?

Usługi stomatologiczne są stosunkowo drogie. Te związane z implantologią nie są wyjątkiem. Na pytanie ile kosztuje implant zęba nie można udzielić dokładnej odpowiedzi, ponieważ cena implantu jest uzależniona m.in. od tego czy decydujemy się na implant jedno, czy dwufazowy oraz od materiałów, z których zostanie on wykonany. Najczęściej jednak, cena pojedynczego implantu przekracza trzy tysiące złotych.

Implant zębowy – jakie rodzaje implantów oferuje rynek stomatologiczny?

Rodzaje implantów, jakie możemy założyć u stomatologa to:

 • tytanowe – wykonane z materiału, obojętnego dla organizmu, odpornego na ścieranie i obciążenia, na które narażone są zęby. Doskonale sprawdza się jako materiał na śrubę, stanowiącą podstawę dla korony protetycznej,
 • cyrkonowe (ceramiczne) – materiał odznaczający się dużą biozgodnością z ludzkim organizmem, perfekcyjnie imitujące ludzką tkankę. Dzięki właściwościom pozwalającym na przepuszczanie światła, wygląda niemal identycznie jak naturalny ząb. Wykorzystywany najczęściej w przypadku zębów przednich,
 • jednofazowe – podczas jednej wizyty wszczepiany jest implant oraz montowane jest wypełnienie tymczasowe
 • dwufazowe – najpierw podczas zabiegu chirurgicznego w kości montowany jest implant, który zrasta się z naturalną tkanką. Następnie za pomocą śruby gojącej wspomaga się regenerację tkanek graniczących bezpośrednio z implantem oraz modeluje się dziąsła, by łatwiej było założyć koronę. Na koniec montuje się koronę protetyczną, perfekcyjnie imitującą naturalny ząb

Implanty zębów – kiedy warto zdecydować się na implanty?

Implanty są doskonałym rozwiązaniem dla osób mających pojedyncze oraz wielozębowe braki w uzębieniu, a także zmagające się z bezzębiem. Implanty zębów w porównaniu z mostami protetycznymi i protezami, mają następujące zalety:

 • zapobiegają zanikowi kości
 • wspomagają naturalną i prawidłową pracę mięśni twarzy
 • wyglądają naturalnie, poprzez dopasowanie kształtu, koloru i wielkości do pozostałych zębów pacjenta
 • są wytrzymałe i odporne na obciążenia
 • dobrze wykonane, są inwestycją na lata

Implant zęba – czy jest to rozwiązanie dla każdego?

Implanty zębowe są umieszczane bezpośrednio w kości pacjenta, dlatego praktycznie każdy, kto ma kości w odpowiednio dobrym stanie może mieć je wszczepione. Wyjątki stanowią kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na przewlekłe choroby. W przypadku pacjentów z różnego rodzaju chorobami, decyzja podejmowana jest po indywidualnej konsultacji z lekarzem stomatologiem.

Implanty zębowe – czy to rozwiązanie ma jakieś wady?

Największą wadą implantów jest ich cena. Oprócz tego warto również wspomnieć, że implanty są mimo wszystko ciałem obcym, które zostaje wszczepione w organizm. Ze względu na używanie materiałów biokompatybilnych, ryzyko odrzucenia i powikłań jest minimalne, zwłaszcza w przypadku utrzymywania odpowiedniego poziomu higieny.

Implanty – korzystna inwestycja

Dobrze wykonany i założony implant zęba będzie nam służył latami, doskonale zastępując naturalny ząb. Pomimo wysokich kosztów usługi, jaką jest wszczepienie implantu i założenie korony protetycznej, warto się na nią zdecydować i zainteresować się ofertą takich miejsc jak K2Dental implanty Gdynia, jeżeli mamy braki w uzębieniu. Dzięki temu unikniemy wielu negatywnych konsekwencji estetycznych i zdrowotnych.

5 komentarzy (FORUM) “Implanty zębowe – najważniejsze informacje”

 1. Henry pisze:

  Moj tata mial wybor pomiedzy zrobieniem mostu a implantem i nie dziwie sie ze wybral to drugie. Kto by w ogole chcial dobrowolnie pilowac sobie zdrowe zęby?

 2. Marta pisze:

  Na czym polega to wypelnienie tymczasowe w implancie jednofazowym?

 3. Stefan pisze:

  Bardzo dobry artykul, sam robilem zabieg u dr Krupskiego i zgadzam sie z tym co napisano w kazdym calu. Nie wyobrazam sobie teraz zamienic tego na jakas proteze.

 4. Witka pisze:

  Moja znajoma ma taki implant, wyglada jak normalny ząb.

 5. Renata pisze:

  Moje zęby pewnie tez to niedlugo czeka, chyba czas zaczac odkladac kase…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.