Drugi podbródek u szczupłej osoby – jak usunąć?

Powstawanie drugiego podbródka najczęściej kojarzy się z nadwagą. Jeżeli to rzeczywiście ona jest przyczyną tego mało estetycznego problemu, to można wyeliminować go zdrową dietą i serią odpowiednich ćwiczeń. Ćwiczenia mają na celu przede wszystkim ujędrnianie skóry. Niekiedy zalecane są również specjalistyczne masaże. Bywa jednak, że podwójny podbródek jest zmorą osób bardzo szczupłych i dbających o kondycję, a jego powstawanie spowodowane jest naturalnymi predyspozycjami, czyli między innymi wiotczejącą skórą, a dodatkowo także sprzyjającym kształtem twarzy. Nie bez znaczenia jest również starzenie się organizmu – skóra traci wtedy elastyczność Powstaje zatem pytanie jak zlikwidować drugi podbródek?

Likwidacja drugiego podbródka

Jeżeli nie pomagają diety i ćwiczenia, warto rozważyć profesjonalne kosmetologiczne zabiegi na drugi podbródek. Są całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Do najskuteczniejszych należą m. in.:

 • Maximus,
 • Ultraformer III,
 • Venus Legacy,
 • Mobilift,
 • Karboksyterapia,
 • Icoone.

Usuwanie drugiego podbródkaInnowacyjny zabieg Maximus opiera się na działaniu fal radiowych, sięgających w głąb skóry, przez co tkanka tłuszczowa zostaje rozpuszczona, a skóra w tym miejscu ujędrniona i napięta. VenusLegacy również wykorzystuje fale radiowe. Nowoczesne urządzenie podgrzewa tkanki, co pomaga pobudzić skórę do produkcji kolagenu i potrzebnej elastyny, a co za tym idzie – pomaga zlikwidować drugi podbródek. Ultraformer III to odpowiedni zabieg dla tych, którzy lubią widzieć natychmiastowy efekt. Rzeczywiście, rezultat jest widoczny już po jednym zabiegu, który polega na skupianiu ultradźwięków w jednym miejscu i stymulowaniu skóry do produkcji kolagenu.

Sprawdź więcej o redukcji drugiego podbródka – http://drkomorowska.pl/arts/jak-zneutralizowac-drugi-podbrodek-najlepsze-zabiegi/

Zabiegi na drugi podbródek

Drugi podbródek u szczupłej osoby z powodzeniem pomoże zlikwidować mechaniczny zabieg, przypominający przyjemny masaż. Mowa o Mobilift, którego zadaniem jest regeneracja skóry. Po zabiegu jest ona zauważalnie bardziej jędrna i świeża. Karboksyterapia, jak sugeruje nazwa, aplikuje dwutlenek węgla pod skórę. Dzięki temu redukowany jest tłuszcz, a krążenie pobudzone. Skóra staje się napięta, a nieestetyczne fałdy znikają. Masujące rolki, które działają pod ciśnieniem – tak wygląda nowoczesny zabieg Icoone. Tak jak poprzednie zabiegi, stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Po zabiegu jest ona bardzo świeża, elastyczna i młodsza, a podwójny podbródek mniej przez to widoczny.

Nie zastanawiaj się dłużej jak się pozbyć drugiego podbródka. Zacznij działać z dostępnymi, całkowicie bezpiecznymi zabiegami kosmetologicznymi!

5 komentarzy (FORUM) “Drugi podbródek u szczupłej osoby – jak usunąć?”

 1. samhana34 says:

  Wystarczy pójść do urzędu w moim mieście, by zobaczyć podwójny podbródek u osoby szczupłej. Panie w okienkach nadwagi nie mają (przynajmniej nie znacznej), ale podbródki wiszą. Niestety, ale siedzący tryb życia mocno się ku temu przyczynia.

 2. siłacz says:

  Dużo chodzę na siłownie i widzę jak czasami osobom, które trenują zbyt intensywnie po paru miesiącach pojawia się drugi podbródek. Należy uważać i ćwiczyć z rozwagą, bo czasami zbyt szybka utrata tkanki mięśniowej może przynieść niepożądane efekty 😉

 3. chybakpicie says:

  No dobra, ale ile te operacje na podwójny podbródek kosztują, kogo na to stać. Nie będę wydawać całej wypłaty, jestem w stanie przyzwyczaić się do swojego podbródka.

  • krejzi7 says:

   Wcale nie kosztują dużo. No może jest to pojęcie względne, ale ceny są coraz bardziej przystępne. Poza tym jak dla kogoś to za dużo to gabinety teraz takie zabiegi rozkładają na raty. Najlepiej pójść na darmową konsultację gdzie dowiesz się jak pozbyć się podwójnego podbródka.

  • chybaty says:

   To nie są żadne operacje! Te zabiegi na drugi podbródek są bezinwazyjne, niemal bezbolesne i bezpieczne. To nie jest liposukcja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.