Depilacja nóg

Gładkie nogi powinny stać się dla kobiet standardem. Nawet jeśli wiesz, że założysz danego dnia spodnie, twoje samopoczucie będzie lepsze, gdy pod spodem czujesz się zadbana. Poza tym nigdy nie wiesz, jak skończy się dzień, może uda ci się złapać bilet weekendowy last minute i przenieść na plażę? Jednym ze skuteczniejszych sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia jest depilacja nóg woskiem. Możemy wykonać ją w salonach kosmetologicznych, SPA, ale też w salonach kosmetycznych. Pierwsza opcja jest zdecydowanie najlepsza ze względu na sterylność. Ponadto kosmetyczki mają wprawę i posługują się bawełnianymi plastrami do zrywania wosku.

Bezbolesna depilacja nóg

Na rynku są dostępne woski i plastry (z bawełny), które czynią ten zabieg praktycznie bezbolesnym. Oczywiście zależy to od odporności na ból, przyzwyczajenia do zabiegu, ponieważ pierwszy wosk jest najbardziej bolesny, a kolejne już mniej. Doświadczymy tego, gdy robimy depilację jakiejś partii ciała po raz pierwszy. Ponadto niektóre miejsca są bardziej odporne na ból, a inne mniej. Depilacja ud dla niektórych kobiet może być bardziej bolesna, niż depilacja łydek. Na odczuwany dyskomfort ma też wpływ grubość włosa. Jeśli między depilacjami golimy nogi, włoski się wzmacniają, a zabieg jest bardziej bolesny.

Dlaczego warto depilować nogi w salonach kosmetologicznych?

Istnieją różne metody pozbywania się zbędnego owłosienia. Warto wybrać salon, w którym depilacja woskiem jest wykonywana na najwyższym poziomie, zarówno ze względu na poziom higieny, jak i dostępnych materiałów najwyższej jakości. Kosmetyczki, które zajmują się tym przez kilka godzin dziennie, mają wprawę, dzięki czemu depilacja mija szybko. W salonach kosmetycznych, w których oferowane są różne usługi, kosmetyczka może popełniać błędy, np. zrywać wosk razem ze skórą, działać nieumiejętnie, zrywać plaster, pod którym został wosk na skórze. Męczenie partii skóry wielokrotnym zrywaniem, podrażnia ją. Zabieg się przeciąga i jest bardziej nieprzyjemny. Ponadto warunki higieniczne nie zawsze spełniają tam najwyższe standardy.

Jak przygotować się do depilacji nóg?

Bezpośrednio przed zabiegiem nie stosuj balsamów ani kremów, ponieważ wosk nie będzie trzymał się skóry. Nie przychodź na zabieg bezpośrednio po opalaniu, ponieważ skóra musi się zregenerować. Ubierz się w strój, którego nie szkoda się wykleić (resztkami wosku, które zawsze zostają na skórze po depilacji), ani wysmarować oliwką, którą obficie naniesiesz na skórę po zabiegu.

Czego unikać po zabiegu depilacji nóg?

  • opalania
  • solarium
  • peelingów

Pamiętajmy, że bezpośrednio po zabiegu depilacji nóg na skórze mogą utrzymywać się czerwone kropki w miejscach cebulek. Należy smarować nogi maścią łagodzącą lub masłem shea. Kiedy znikną podrażnienia, warto wykonać peeling nóg, który zapobiegnie wrastaniu włosków. Warto też dbać o odpowiednie nawilżenie nóg, bo depilacja suchej skóry jest bardziej bolesna.

Depilacja woskiem na swoje zalety: jest dostępna ze względu na niską cenę, osłabia włoski. Do wad depilacji należy bolesność zabiegu, pilnowanie, by włoski miały odpowiednią długość i konieczność zapuszczania ich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.