Depilacja laserowa naskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia

Depilacja laserowa znana jest ze swej skuteczności i pozytywnego wpływu na samopoczucie. Interesuje głównie kobiety, ale z zabiegów coraz częściej korzystają też mężczyźni. To dlatego, że depilacja laserowa może być zastosowana praktycznie na każdej części ciała. Pachy, pośladki, plecy, tors, nogi, ramiona, kark – wszystkie obszary, których owłosienie jest uciążliwe, można poddać działaniu lasera. Najlepszym modelem jest obecnie laser Vectus. Jak działa i o czym warto pamiętać po zabiegu?

Zestawienie metod usuwania włosków
Skuteczność Czy mogą wrastać włoski? Czy może pojawić się zapalenie mieszków włosowych?
Golenie maszynką Trzeba powtarzać co kilka dni

+ / −

+
Depilacja woskiem Trzeba powtarzać co kilka tygodni + + / −
Depilacja laserem Zabieg jest skuteczny

LASER DO DEPILACJI VECTUS – NAJPOPULARNIEJSZY SPRZĘT

Wybór pacjentów pada na laser do depilacji Vectus, ponieważ:

 • przeprowadzenie zabiegu trwa maksymalnie pół godziny. W tym depilacja laserowa pach zajmuje tylko 5 minut.
 • trwale usuwa komórki macierzyste włosa, niezależnie od typu owłosienia i skóry.
 • można go wdrożyć w odstępie 2 tygodni po pojawieniu się opalenizny – w innych przypadkach jakiekolwiek ślady opalenizny są wykluczone.
 • jest modelem certyfikowanym.
 • rozmiar głowicy dobiera się do rozmiaru depilowanego obszaru.

LASEROWA DEPILACJA – PIELĘGNACJA I OSTROŻNOŚĆ PO ZABIEGU

Tak jak każdy zabieg medyczny i estetyczny, laserowa depilacja wymaga zachowania ostrożności po usunięciu włosów i wdrożenia szczególnej pielęgnacji. Przez kilka dni:

 • Wybieramy kosmetyki głęboko nawilżające – im bardziej naturalne, tym lepiej.
 • Rezygnujemy z opalania i solarium.
 • Rezygnujemy z sauny i wizyt na basenie.
 • Nie uprawiamy treningów fizycznych, które wydzielałyby dużą ilość potu i mogły spowodować otarcia.
 • Gorące kąpiele w wannie zamieniamy na szybki prysznic.

„Depilacja laserowa jest bezpieczna, ale dla zachowania najlepszych rezultatów i zadbania o skórę, trzeba bezwzględnie trzymać się wskazanych przez specjalistę zasad.”mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

WRASTAJĄCE WŁOSKI, ZAPALENIE MIESZKÓW WŁOSOWYCH I ŚWIĄD

Golenie się maszynką i depilatorem elektrycznym może spowodować Depilacja laserowa pach.zaczerwienienia, zapalenie mieszków włosowych i wrastające włoski. Te ostatnie są problemem głównie estetycznym – kiedy skóra jest podrażniana, staje się sucha, szorstka i pogrubiona.

W konsekwencji nowo rosnące włosy nie mają zdolności przebicia się przez nią – są zbyt cienkie. Na ciele widoczne są czarne kółeczka, które wynikają z podskórnego skręcenia się włosków. Zapalenie mieszków włosowych prowadzić może do poważnych chorób, a już same objawy nie są przyjemne. Świąd, wypryski, krosty, ropne grudki i pieczenie to tylko kilka z możliwych scenariuszy.

Nie ma aktualnie lepszej metody zapobiegania takim sytuacjom niż depilacja laserowa. Powtórzona 4-6 razy w odstępach 4-10 tygodni niweluje wszelkie kłopotliwe skutki sięgania po klasyczne sposoby golenia.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? CZY STOSUJE SIĘ ZNIECZULENIE?

Odpowiedź na pytanie o to czy depilacja laserowa boli może dać już sam fakt, że pacjentom nie podaje się znieczulenia. Z użyciem lasera i aktywnością głowicy wiąże się dyskomfort, którego poziom zależy między innymi od wrażliwości miejsca poddanego depilacji – nie określa się go jednak jako ból. Drugim ważnym aspektem jest też indywidualny próg reagowania na dotyk i działanie sprzętu.

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

DEPILACJA LASEROWA – PRZECIWWSKAZANIA SĄ WAŻNE

Żeby uniknąć problemów z bólem i skutkami ubocznymi depilacja laserowa przeciwwskazania określa bardzo Depilacja laserowa całego ciała - Vectus.konkretnie. Z nowoczesnej metody nie skorzystają kobiety w ciąży (i w okresie karmienia piersią), chorzy na nowotwory i choroby skóry, osoby przechodzące przez stany zapalne (wywołane infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi lub grzybicznymi) oraz pacjenci ze skłonnościami do występowania alergii.

Jeśli ktoś w trakcie antybiotykoterapii myśli o laserowym usunięciu włosów, może z tego od razu zrezygnować. Dodatkowe ograniczenia to: łuszczyca, bielactwo, przyjmowanie leków fotoalergicznych i fototoksycznych, a także przechodzenie przez doustną terapię retonoidami. Przed podjęciem decyzji, wskazana jest konsultacja z medykiem.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE DOŚWIADCZONYCH PACJENTEK

Depilacja laserowa opinie ma na tyle dobre, że wzbudza coraz większe zainteresowanie u młodych ludzi. U kobiet sprzyja szczególnie okresom letnim, dlatego z oferty często wybierana jest depilacja laserowa bikini i nóg. Skorzystanie z tego rozwiązania daje pełnię komfortu i oszczędność czasu.

Nie ryzykujemy też ciągłym podrażnianiem skóry, które może prowadzić do infekcji. Depilacja laserowa zmienia nie tylko wygląd ciała, ale i samopoczucie – u pacjentów, którzy wybrali laser Vectus obserwuje się zwiększoną pewność siebie, satysfakcję i większą motywację do życia.

5 komentarzy (FORUM) “Depilacja laserowa naskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia”

 1. 3mma pisze:

  Hmm jeśli chodzi o depilację laserową to chętnie bym jej spróbowała. Wszędzie właśnie piszą, że jest to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się wrastających włosków

 2. Sarka pisze:

  Ja byłam na depilacji laserowej w Clinica Cosmetologica w Gdańsku i szczerze powiem, że efekt mnie mega zadziwił. Mam super gładką skórę i teraz raz na kilka miesięcy chodzę na zabiegi przypominające. Naprawdę świetna sprawa ^^

 3. Tian23 pisze:

  Ja się długo wahałam przed skorzystaniem z depilacji laserowej, ale moje wszelkie wątpliwości zostały rozwiane na konsultacji ze specjalistą. Miałam kilka zabiegów laserem Vectus. Robiłam sobie pachy i nogi. Jeszcze nigdy nie były gładkie jak teraz 😀

 4. fisia231 pisze:

  Kurcze.. jak tak czytam te wszystkie pozytywne komentarze na temat depilacji laserowej to może też się w końcu na nią skuszę. Koleżanki już kiedyś próbowały mnie na nią namówić, ale bałam się bólu podczas zabiegu. Widzę, że teraz profesjonalna klinika medycyny estetycznej posiada skuteczny sprzęt do przeprowadzania takich zabiegów. Będę musiała się zapisać na wstępną konsultację.

 5. inida-321 pisze:

  Mnie wrastające włoski doprowadzają już do szału. Wczoraj byłam na moim pierwszym zabiegu depilacji laserowej i już widzę delikatne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.