Depilacja laserowa Gdynia – Dlaczego najlepiej wybrać laser diodowy Vectus?

Vectus jest laserem diodowym, który stosuje się w celu usuwania zbędnego owłosienia. Opracowany został przez naukowców z Harvard University. Budowa lasera opiera się na bardzo dobrych rozwiązaniach technologicznych. Jednym z tych rozwiązań jest czytnik Skintel, czyli inteligentny czytnik poziomu aktywnej melaniny w skórze. Zadaniem czytnika jest gromadzenie i przetwarzanie danych o poziomie melaniny. Kolejnym wykorzystanym rozwiązaniem jest technologia Photon Recycling, która umożliwia wykorzystanie światła odbitego od skóry. Następnym rozwiązaniem, które mocno wpływa na efektywność lasera jest technologia chłodzenia Advanced Contact Cooling. Głowica wykończona szkłem szafirowym powoduje działanie chłodzące na skórę. Działanie chłodzące sprawia, że zabieg dla pacjenta jest przyjemniejszy.

Działanie lasera diodowego Vectus.

Działanie lasera Vectus polega na tym, że głowica lasera emituje światło, które wnika w głąb skóry. Od wielkości głowicy jest zależny obszar, który zostanie poddany zabiegowi. Światło lasera jest absorbowane wyłącznie przez łodygę włosa. Wszystko to powoduje uszkodzenie komórek macierzystych mieszka włosowego.

DepilacjaVectus – Depilacja laserowa Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Wskazania do depilacji laserowej Vectus.

Wskazaniami do depilacji laserowej jest potrzeba usunięcia owłosienia. Skutkami zastosowania depilacji laserowej obok usunięcia owłosienia są mniejsza potliwość oraz mniejsza liczba infekcji.

Dlaczego depilacja laserowa to najlepszy wybór?

depilacja nógDepilacja laserowa cechuje się szybkością oraz skutecznością działania. Pacjentowi daje wysokie poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję, że  ponowne wzrastanie włosów nie wystąpi.Laserowanie usuwanie owłosienia za pomocą lasera Vectus jest dla pacjenta bez bolesne. Bardzo dużym plusem jest to, że efekty zastosowania laserowej depilacji są widoczne już po pierwszym zabiegu. W celu osiągnięcia pełnego zadowolenia stosuje się od 4 do 6 zabiegów w odstępach czasowych, co 4 do 6 tygodni. Należy również podkreślić, że depilacja laserowa może trwać tylko kilka minut.  Podkreślić należy, że laser Vectus ma najlepsze parametry technologiczne, co daje lepszą wydajność. Laser Vectus jest na tle innych urządzeń stosowanych do depilacji  rozwiązaniem szybszym oraz zapewniającym zadowolenie pacjenta z uzyskanych efektów. Inne urządzenia opierają się na starszym i mniej komfortowym systemie chłodzenia, który chłodzi warstwę górną skóry przed i po impulsie. Wszystko to sprawia, że depilacja w takim przypadku może być bolesna dla pacjenta.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem?

Przygotowując się do zabiegu powinniśmy wiedzieć o tym, że skóra powinna być ogolona. Jeżeli skóra została opalona to należy odczekać, aż opalenizna ustąpi. Nie powinno się miesiąc przed zabiegiem usuwać włosów depilatorem, woskiem oraz pęsetą. Skóra nie powinna być wysuszona oraz podrażniona. W okresie trzech tygodni przed zabiegiem nie powinno stosować się ziół. Tydzień przed zabiegiem nie powinno się złuszczać skóry kremami, lekami oraz wykonywać kosmetycznego oczyszczania twarzy.

Napisano przy współpracy z https://zdrowie.wprost.pl/uroda/10137396/depilacja-laserowa-vectus-jakie-sa-jej-zalety-clinica-cosmetologica-gdynia.html

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Po wykonaniu zabiegu laserowego należy pamiętać o następujących rzeczach:

 • kosmetyki, leki złuszczające, zioła i leki światł oczulające mogą być stosowane przynajmniej dwa tygodnie po zabiegu,
 • nie należy opalać się miesiąc po zabiegu,
 • w przypadku depilacji pach nie należy korzystać z dezodorantów,
 • nie należy stosować kosmetyków na bazie spirytusu na podrażnioną skórę,
 • po zabiegu nie powinno unikać się basenów, saun oraz gorących kąpieli,
 • zalecane jest korzystanie z kosmetyków łagodzących podrażnienia.

Pamiętajmy, że po zabiegu możemy zaobserwować podrażnienia, które powinny ustąpić po kilku godzinach lub maksymalnie po 2 dniach lub 3. 

6 komentarzy (FORUM) “Depilacja laserowa Gdynia – Dlaczego najlepiej wybrać laser diodowy Vectus?”

 1. Monika pisze:

  Moje zdanie jeśli chodzi o depilacje laserem vectus- jest super i godny polecenia, włoski po nim nie odrastają, a dzięki temu zaoszczedzam na czasie i maszynkach 🙂

 2. zaskoczona pisze:

  Łał – ten czytnik melatoniny to coś o czym nigdy nie słyszałam. Pewnie dzięki temu depilacja laserowa jest łagodniejsza i mniej bolesna.

 3. prori pisze:

  Powiem Wam, że podrażnienia po depilacji są zazwyczaj delikatne i rzadko występują. Najlepiej używać delikatniejszych kosmetyków, takich hipoalergicznych jak np szare mydło. Ja depilowałam pachy i musiałam na parę dni zrezygnować z dezodorantu.

 4. loldas pisze:

  Postrzegałam depilację laserową zupełnie odwrotnie – jako bolesny zabieg, który jest szkodliwy. Usłyszałam ostatnio od kuzynki, że wybiera się na zabieg, bo ma problem z zapaleniem mieszków włosowych. Pojawiło jej się to po depilacji woskiem.

  • Byłam pisze:

   Sama niedawno byłam i potwierdzam przedmówczynię. Byłam konkretniej w wspomnianym Clinica Cosmetologica w Gdyni. Powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolona z ceny jak i z efektów depilacji Vectus.

   • Gośka pisze:

    Gośka jak tak piszesz to się zastanawiam czy się nie wybrać. Szczerze mam serdecznie dość ciągle piekących pach po depilacji i chętnie pożegnałabym się z tym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.