Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg umożliwiający trwałe usunięcie nadmiernego owłosienia za pomocą wiązki lasera diodowego. Metoda ta cieszy się obecnie wyraźną popularnością, czego przyczyn upatrywać można w wysokiej skuteczności oraz bezpieczeństwie stosowania. Usuwanie owłosienia laserem przeprowadza się na różnych partiach ciała. Każdy typ zabiegu wyróżnia się nieco odmienną specyfikacją.

Depilacje okolic intymnych

Laserowa depilacja bikini to posunięcie, na które decyduje się coraz więcej pań. Na kilka dni przed przystąpieniem do zabiegu takiego jak depilacja laserowa bikini należy odstawić zioła fotouczulające(nagietek, dziurawiec, skrzyp), herbatki wyszczuplające oraz środki antydepresyjne i psychotropowe.  Depilacja laserowa okolic bikini nie jest wskazana w przypadku występowania aktywnych infekcji skórnych, skłonności do przebarwień i bliznowców oraz chorób przewlekłych. Ze względów zdrowotnych depilacja laserowa miejsc intymnych nie jest również przeprowadzana u mężczyzn. Oczywiście, gdy rozważamy poddanie się zabiegowi takiemu jak depilacja laserowa efekty mają dla nas kluczowe znaczenie. W tym przypadku cykl złożony z 3-4 wizyt umożliwia całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia. Warto wspomnieć, że 90% kobiet nie odczuwa bólu w trakcie trwania zabiegu. Możliwy jest tylko lekki dyskomfort. Oczywiście wśród gabinetów, gdzie przeprowadzana jest depilacja laserowa cena jednej sesji może znacząco się różnić, jednak za wartość średnią uznaje się 400 złotych. Wysoki koszt rekompensowany jest jednak poprzez satysfakcjonującą jakość zabiegów. Aby się o tym przekonać wystarczy zapytać osób, którym nie jest już obca depilacja laserowa. Opinie takie przepełnione są zazwyczaj wyrazami zachwytu.

Depilacje twarzy

Depilacja laserowa twarzy stanowi szansę dla tych, którzy zmagają się z problemem nadmiernego porostu owłosienia w tej strefie. Przed przystąpieniem do zabiegu należy pamiętać o konieczności odstawienia kremów zawierających retinol, isotretinoinę i witaminę C oraz o to, by skóra nie była podrażniona ani wysuszona. Usuwanie włosów laserem w okolicy twarzy niemożliwe jest w sytuacji występowania tam otwartych ran oraz obecności chorób takich jak bielactwo czy opryszczka. Laserowa depilacja twarzy przynosi efekty po cyklu 3-4 zabiegów przeprowadzanych co 4 tygodnie. Tak jak w poprzednim przypadku odpowiedź na pytanie „Czy depilacja laserowa boli?” jest negatywna. Odmienna jest za to cena. Gdy interesuje nas depilacja laserowa wąsika bądź depilacja laserowa brody musimy się przygotować na wydatek rzędu 200 złotych za sesję.

Depilacje nóg

Depilacja laserowa nóg to prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych sposobów wykorzystania lasera do redukcji owłosienia. Nim nastąpi pierwsza sesja należy przez dłuższy czas powstrzymać się od opalania oraz ogolić skórę nóg.  W przypadku tej odmiany zabiegu znanego jako depilacja laserowa przeciwwskazania ponownie obejmują występowanie ran, problemów skórnych oraz przewlekłych chorób. Odgadnąć bez trudu można również w tym przypadku procesu depilacja laserowa ile zabiegów należy przeprowadzić, aby uzyskać pożądany efekt. Ponownie cykl obejmuje 3 do 4 sesji. Laserowa depilacja nóg jest bezbolesna i kosztuje około 600 złotych. Po zakończeniu każdej sesji należy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry, rezygnując  z użytkowania sauny, solarium oraz spirytusu i kosmetyków na bazie alkoholu.

Depilacja pleców

Depilacja laserowa pleców także wiąże się z koniecznością odpowiednich przygotowań. Skóra powinna być ogolona, nieopalona i pozbawiona podrażnień. Nie zaleca się zabiegu u osób z przewlekłymi chorobami skóry, łuszczycą, bielactwem, epilepsją i nowotworami.  Cykl obejmuje 3-4 sesje rozdzielone okresami 8 tygodni. Cena wynosi w przybliżeniu 400 złotych. Możliwa jest również depilacja laserowa pach, która wiąże się z kosztem niższym o około 50 złotych.

Podsumowanie

Laserowa depilacja bez wątpienia stanowi znaczące osiągnięcie współczesnej technologii. Warto rozważyć inwestycję w tego typu zabieg, ponieważ odmiennie niż oparte na innych technikach depilacje, laserowa metoda usuwania owłosienia zapewnia trwałe pozbycie się problemu, eliminując tym samym konieczność systematycznego wykorzystywania nieefektywnych, domowych sposobów. Należy jednak pamiętać, by pewne rzeczy sprawdzić jeszcze zanim nastąpi pierwsza depilacja laserowa: jak się przygotować, jak pielęgnować skórę po zabiegu i czego unikać to tematy, których zdecydowanie nie powinno się bagatelizować, ponieważ to właśnie przestrzeganie zaleceń uczyni proces w pełni komfortowym.

DEPILACJA LASEROWA GDYNIA – UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Rejestracja: +48 791 600 607
więcej: https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/depilacja-laserowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.