Blizny – jak sobie z nimi poradzić?

Blizny na twarzy czy innym miejscu naszego ciała są nieestetycznym znakiem przebytych urazów, chorób i wypadków. Stanowią ogromny problem, zarówno natury estetycznej, jak i psychologicznej. U podłoża ich powstawania leżą nieprawidłowe procesy regeneracji skóry po jej uszkodzeniach. Prawidłowe tkanki są zastępowane przez tkankę bliznowatą (łącznotkankową) i tworzy się rzeczona blizna.

Jak usunąć blizny – co zrobić, gdy domowe sposoby zawodzą?

Leczenie blizn nie jest zadaniem prostym i łatwym. Zmiany te są bardzo trudne lub wręcz niemożliwe do usunięcia domowymi sposobami. Na szczęście, nie jesteśmy z tym przykrym problemem pozostawieni sami sobie. Ostatnie lata to rozkwit gabinetów medycyny estetycznej – miejsc, gdzie jesteśmy w stanie uzyskać profesjonalną pomoc. Ośrodki te dysponują dużą gamą różnorodnych zabiegów określanych wspólnym mianem jako zabiegi na usuwanie blizn. Spośród najpopularniejszych i najczęściej polecanych można wymienić:

 • Laser Palomar Emerge.
 • Harmony XL PRO NIR.
 • GeneO+.
 • Cellu M6 Integral.
 • Mobilift.
 • Pollogen Legend – Surgen oraz Maximus.
 • Zabiegi uzupełniające i wspomagające – Dermapen, Mezopen, peelingi czy Acnelan.

Wiecej informacji znajdziesz także tutaj: http://drkonczalska.pl/arts/usuwanie-blizn/

 

Laserowe usuwanie blizn – zabieg Palomar Emerge.

Usuwanie blizn laserem jest stosunkowo młodą, ale bardzo prężnie rozwijającą się grupą metod. Ideą zabiegów jest celowane usuwanie zmienionych tkanek poprzez ich podgrzewanie i stymulacje procesów naprawczych w skórze.

Usuwanie blizn laserem – zabieg Harmony XL.

Laserowe usuwanie blizn w wydaniu metody Hormony XL w zasadzie działania nie różnić się od zabiegu przedstawionego wyżej. Obie metody charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością, pełnym bezpieczeństwem i komfortem pacjenta.

Leczenie blizn – skorzystaj z zabiegu GeneO+.

Jak usunąć blizny? Świetnym rozwiązaniem może być zabieg GeneO+. Metoda ta wykorzystuje naturalną zdolność organizmu do regeneracji i składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na zaaplikowaniu na skórę specjalnego serum, a drugi na stymulacji jego wchłonięcia się za pomocą specjalnej głowicy.

Cellu M6 Integral oraz Mobilift – usuwanie blizn.

W skrócie metody te można porównać do masażu. Skóra stymulowana jest za pomocą specjalnej głowicy, co z kolei pobudza w niej procesy naprawcze i zastępowanie tkanek bliznowatych przez tkanki prawidłowe.

Pollogen Legend – sposób na blizny na twarzy.

Zabieg oddziałuje na naszą skórę na dwa sposoby. Z jednej strony stymuluje ją za pomocą temperatury, a z drugiej za pomocą impulsów elektrycznych. Synergistyczne efekt obu działań prowadzi do stymulacji regeneracji skóry i znikania blizn.

3 komentarzy (FORUM) “Blizny – jak sobie z nimi poradzić?”

 1. jutas pisze:

  Oba sposoby na twarz mnie przerażają xD

 2. Kasik pisze:

  Kilku moich znajomych korzystało z lasera Harmony. Bardzo sobie chwalą, może i ja skorzystam, bo po tych ich bliznach mało co zostało &&

 3. butterfly pisze:

  Taki zabieg będzie skuteczniejszy w zależności jak wcześniej i później dbacie o to miejsce, np. bardzo balsamuję moją bliznę od czasu zabiegu i po pierwszej wizycie na laserze, zmiana była bardzo widoczna, nawet lekarz się zdziwił haha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.