Category Archives: Artykuły

Krosty na pośladkach – jak je skutecznie zwalczyć?

Krosty na pośladkach to bardzo uporczywy problem, z którym boryka się większość z nas. Choć nie jest to niebezpieczna choroba, to powoduje liczne uciążliwości, a takie pryszcze na pośladkach wpływają na nasze samopoczucie i samoocenę. Dlatego warto zająć się tym problemem jak najszybciej, bo efekty można osiągnąć w bardzo krótkim czasie. Dlaczego w ogóle powstają krosty na pośladkach? Continue reading →

Krem przeciwzmarszczkowy – co powinien zawierać i jak wybrać odpowiedni dla Ciebie produkt?

Budzi Twoją ciekawość, czy kremy przeciwzmarszczkowe tak naprawdę działają i jak bardzo są skuteczne? Z tego artykułu dowiesz się, jakich preparatów używać do cery starzejącej się oraz kiedy najlepiej rozpocząć pielęgnację takiej skóry. Czy 20 lat to odpowiedni czas? Przekonaj się! Continue reading →

kobieta z trądzikiem

Jak pokonać rumień na twarzy?

Rumień, często mylony z rumieńcem, to choroba naczyń krwionośnych, którą można i trzeba leczyć. Skutkami ubocznymi rumienia są między innymi: zaczerwienienie, pieczenia, a nawet łuszczenie się skóry. Źródłem choroby są naczynka krwionośne posiadające tendencje do nadmiernego rozszerzania się oraz pękania. Choroba charakteryzuje się cyklicznym ustępowaniem oraz nasilaniem objawów, jednak bez specjalistycznego leczenia nie ustąpi na stałe. Rumień na policzkach to również, zwłaszcza w przypadku kobiet, bardzo duży problem estetyczny.

Continue reading →

Wypadanie włosów z głowy

Sprawdź pomoc trychologa w leczeniu łysienia

Jedną z poddziedzin, która wyewoluowała z dermatologii oraz kosmetologii jest trychologia. Trycholog to zarówno lekarz lub kosmetolog, który specjalizuje się w diagnostyce włosów, skóry owłosionej głowy oraz terapii różnych przyczyn łysienia i chorób włosów. Wypadanie włosów przyczyny może mieć wszelakie – stąd ważne jest kierunkowe i wysoce specjalistyczne podejście do tych kwestii. Pomocą okazać się mogą specjaliści, którzy wykonują konkretne zabiegi związane z medycyną estetyczną i mają wiedzę w zakresie terapii zróżnicowanych chorób włosów.

Continue reading →

problemy z łysieniem u kobiet

Profesjonalny trycholog, czyli zapewnij sobie skuteczne leczenie łysienia

Geny, stres, złe nawyki żywieniowe, mała aktywność fizyczna – oto pierwsze czynniki problemów z włosami. Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane niezdrowym stylem życia. O tym co dokładnie dzieje się pod skórą głowy, jak wzmocnić włosy i dlaczego mezoterapia skóry głowy zalecana jest osobom, które mają szczególny problem związany z łysieniem, najlepiej wie trycholog. Trychologia jest dziedziną poddającą szczegółowej diagnostyce stan włosów i skóry wokół nich.

Continue reading →

Metody, zabiegi odchudzające

Szybkie odchudzanie – teraz w zasięgu ręki!

Odchudzanie to prawdopodobnie jedno z najpopularniejszych słów ostatnich lat. Jednak nie każdy ma czas na przygotowanie odpowiednio zbilansowanych posiłku w domu, godzinę na siłowni dziennie i zredukowanie stresu. Powstały nowoczesne metody, które wychodzą naprzeciw zapracowanemu i współczesnemu człowiekowi. Pozwalają one na skuteczne odchudzanie w stosunkowo krótkim czasie. A co gdyby tak powierzyć swoje ciało w ręce specjalistów? Niech oni wykonają tą ciężką robotę za Ciebie!

Continue reading →

Jak usunąć drugi podbródek?

Drugi podbródek u szczupłej osoby – jak usunąć?

Powstawanie drugiego podbródka najczęściej kojarzy się z nadwagą. Jeżeli to rzeczywiście ona jest przyczyną tego mało estetycznego problemu, to można wyeliminować go zdrową dietą i serią odpowiednich ćwiczeń. Ćwiczenia mają na celu przede wszystkim ujędrnianie skóry. Niekiedy zalecane są również specjalistyczne masaże. Bywa jednak, że podwójny podbródek jest zmorą osób bardzo szczupłych i dbających o kondycję, a jego powstawanie spowodowane jest naturalnymi predyspozycjami, czyli między innymi wiotczejącą skórą, a dodatkowo także sprzyjającym kształtem twarzy. Nie bez znaczenia jest również starzenie się organizmu – skóra traci wtedy elastyczność Powstaje zatem pytanie jak zlikwidować drugi podbródek?

Continue reading →

poprawianie wyglądu twarzy

Młodość w strzykawce

Każdy z nas w pewnym momencie dostrzeże lub dostrzegł, że wygląd skóry twarzy zmienia się. Owal nie jest już tak wyraźny, zaczynają pojawiać się niemiłe dla oka zmarszczki, a czoło przybiera nieco groźny wygląd dzięki tzw. lwiej zmarszczce. Starzenie się skóry to proces naturalny i nie ma sposobu aby go zatrzymać całkowicie.

Continue reading →

dep

Depilacja laserowa Gdynia – Dlaczego najlepiej wybrać laser diodowy Vectus?

Vectus jest laserem diodowym, który stosuje się w celu usuwania zbędnego owłosienia. Opracowany został przez naukowców z Harvard University. Budowa lasera opiera się na bardzo dobrych rozwiązaniach technologicznych. Jednym z tych rozwiązań jest czytnik Skintel, czyli inteligentny czytnik poziomu aktywnej melaniny w skórze. Zadaniem czytnika jest gromadzenie i przetwarzanie danych o poziomie melaniny. Kolejnym wykorzystanym rozwiązaniem jest technologia Photon Recycling, która umożliwia wykorzystanie światła odbitego od skóry. Następnym rozwiązaniem, które mocno wpływa na efektywność lasera jest technologia chłodzenia Advanced Contact Cooling. Głowica wykończona szkłem szafirowym powoduje działanie chłodzące na skórę. Działanie chłodzące sprawia, że zabieg dla pacjenta jest przyjemniejszy. Continue reading →

Naturalna kuracja łupieżu pstrego - dermokosmetyki

Łupież pstry – leczenie siłą naturalnych substancji aktywnych

Łupież pstry jest uciążliwą chorobą skórną, która bardzo uprzykrza życie, ponieważ jej objawy są stosunkowo intensywne. Są to najczęściej: nadmiernie łuszcząca się skóra, świąd i plamy na ciele o różnych barwach, poczynając od jaskrawo beżowych, a kończąc na brunatno-sinawych. Istnieją bardzo skuteczne leki oraz kosmetyki, które świetnie nadają się do kuracji łupieżu pstrego i to w sposób całkowicie bezpieczny dla skóry.

Łupież pstry – leczenie

Leczenie łupieżu pstrego najlepiej zacząć od wizyty u dermatologa, który jest w stanie postawić jednoznaczną diagnozę. Przy leczeniu łupieżu pstrego najczęściej wykorzystuje się leki o działaniu przeciwgrzybiczym. Najczęściej zapisuje się maść na łupież pstry do leczenia miejscowego lub doustne środki farmakologiczne o działaniu przeciwgrzybiczym.

Do tego warto przeciwdziałać łupieżowi na co dzień przez:

 • odpowiednią dietę, czyli taką, która nie sprzyja powstawaniu nowych drożdżaków;
 • przestrzeganie zasad higieny osobistej;
 • częste pranie ręczników i odzieży w wysokiej temperaturze;
 • codzienne mycie się za pomocą środków dedykowanych dla osób z łupieżem pstrym;
 • niekorzystanie z przedmiotów chorej osoby takich jak: ręcznik, grzebień, czapka itp.;
 • unikanie gorącego i wilgotnego klimatu.

Szampon na łupież pstry – moc naturalnych składników

Szampon - leczenie łupieżu pstregoDoskonałym uzupełnieniem kuracji środkami farmakologicznymi jest używanie naturalnych kosmetyków do pielęgnacji chorej skóry. Idealnie nada się do tego szampon na łupież pstry Pityver, który jest w całości naturalnym kosmetykiem, skutecznie niwelującym przyczyny choroby. Zawarte w nim naturalne substancje aktywne to:

 • witamina E – przeciwdziała uszkodzeniom oksydacyjnym skóry, w szamponie pełni rolę naturalnego konserwantu;
 • glinka biała Montmorillonite – oryginalna glinka francuska. Dzięki niej skóra jest bardziej jędrna, nabiera zdrowego kolorytu oraz nawilżona. Jej głównym zadaniem w szamponie Pityver jest oczyszczanie skóry, tak aby nie uszkodzić naturalnego płaszcza ochronnego skóry;
 • siarczek selenu – bardzo często stosowana substancja w szamponach przeciwłupieżowych oraz lekach przeciwgrzybiczych; niweluje drożdżaki i ich pochodne, dzięki czemu eliminuje bezpośrednią przyczynę łupieżu pstrego. Dzięki temu skóra głowy przestaje swędzieć i łuszczyć się nadmiernie oraz niwelowane są zaczerwienienia.

 

Więcej informacji znajdziesz na https://pityver.pl/ 

 

Jak stosować szampon na łupież pstry?

Szampon na łupież pstry Pityver przez pierwsze 7–10 dni powinno się nakładać na włosy i skórę głowy każdego dnia. Później wystarczy raz w tygodniu przez 8–12 tygodni. Aplikacja szamponu przebiega tak, jak standardowe mycie włosów, z jedną różnicą – powstałą pianę należy zostawić na głowie na około 5 minut, później należy obficie spłukać ją wodą.

Zestaw kosmetyków - leczenie łupieżu pstregoEfekty kuracji naturalnym szamponem Pityver

Zazwyczaj efekty widoczne są po tygodniu używania, ponieważ łupież jest wyraźnie zredukowany, świąd i zaczerwienienie ustępują. Jednak dla lepszych i długotrwałych efektów warto włączyć do kuracji inne produkty marki Pityver (płyn do skóry głowy i włosów oraz emulsję do ciała). Pomocna także będzie odpowiednia dieta oraz prawidłowa higiena osobista.

Emulsja do ciała Pityver – skutecznie zwalczy problem pojawiający się na ramionach, plecach i szyi; wygodne aplikowanie dzięki atomizerowi pozwoli na wydajne użytkowanie preparatu i na mniejszy kontakt z dłońmi chorego

Płyn do skóry głowy Pityver – jeszcze silniej zadziała na stany zapalne, rozwijające się w wyniku choroby. Nadaje się do stosowania obok szamponu, w szczególnie trudnych i nawracających przypadkach łupieżu pstrego. Ten preparat również ma atomizer, dzięki temu łatwo rozpylić go na skalpie.

Jak widać – leczenie łupieżu pstrego nie musi być bezsensowne! Wystarczy działać na chorobę kompleksowo, jednocześnie przeciwdziałając kontaktom z osobami zarażonymi i miejscami, w których można zachorować. Codzienna profilaktyka i wzmacnianie odporności powinny rozwiązać problem i uwolnić od uporczywego łupieżu pstrego.

Objawy półpaśca u dorosłych

Półpasiec to jedna z przenoszonych drogą kropelkową chorób wirusowych, na które może zachorować praktycznie każdy. Chorobę wywołuje herpes virus varicella, który wywołuje również ospę wietrzną. W praktyce oznacza to, że od chorego z półpaścem nie można się zarazić właśnie półpaścem, ale ospą wietrzną. Kolejny paradoks związany z chorobą to odporność, jaką można zdobyć po przejściu choroby, choć nie zawsze tak się dzieje. Ciekawe jest również to, że półpasiec może mieć różne postacie, a w związku z tym powoduje różne dolegliwości, które są powikłaniami po chorobie. Jakie są objawy półpaśca u dorosłych i czy choroba jest faktycznie groźna dla zdrowia? Continue reading →

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg umożliwiający trwałe usunięcie nadmiernego owłosienia za pomocą wiązki lasera diodowego. Metoda ta cieszy się obecnie wyraźną popularnością, czego przyczyn upatrywać można w wysokiej skuteczności oraz bezpieczeństwie stosowania. Usuwanie owłosienia laserem przeprowadza się na różnych partiach ciała. Każdy typ zabiegu wyróżnia się nieco odmienną specyfikacją.

Continue reading →

Biała blizna

Blizny – jak sobie z nimi poradzić?

Blizny na twarzy czy innym miejscu naszego ciała są nieestetycznym znakiem przebytych urazów, chorób i wypadków. Stanowią ogromny problem, zarówno natury estetycznej, jak i psychologicznej. U podłoża ich powstawania leżą nieprawidłowe procesy regeneracji skóry po jej uszkodzeniach. Prawidłowe tkanki są zastępowane przez tkankę bliznowatą (łącznotkankową) i tworzy się rzeczona blizna.

Continue reading →

Maści na trądzik stosowane regularnie przynoszą rewelacyjne efekty.

Maść na trądzik – czy skutkuje?

Trądzik pospolity należy do jednej z najbardziej powszechnych chorób skóry, trądzik ten najczęściej pojawia się na twarzy (aż 90 procent przypadków), może też występować na plecach, czy klatce piersiowej. Występuje u większości z nas w okresie dojrzewania w postaci krost, torbieli czy małych grudek. I choć kobiety i mężczyźni są nim obarczeni w mniej więcej takiej samej częstotliwości, to często płeć męska przechodzi jego stan stan zapalny w sposób cięższy (pozostawiając po sobie blizny i przebarwienia, źle dobre maści na trądzik tylko te skutki pogłębiają).  Continue reading →

trwałe usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa jako idealny zabieg na lato

Depilacja laserowa jest świetnym zabiegiem na lato. Dzięki niemu mamy pewność, że nasza skóra jest wyjątkowo gładka oraz wypielęgnowana. Niestety depilacja tradycyjna za pomocą np. wosku może bardzo podrażnić skórę. Trzeba przede wszystkim umiejętnie ją robić. Jeśli zrobimy to źle możemy narazić się na podrażnienie skóry, a nawet rany, czy wybroczyny, które pojawią się gdy źle oderwiemy pasek. Golenie maszynką może nas z kolei narazić na skaleczenie oraz wywołuje często wrastanie włosków. Aby tego uniknąć na lato warto wybrać zabieg nieinwazyjny i delikatny, jakim jest laserowe usuwanie owłosienia.

Continue reading →

dziewczyna z sebum

Sebum – świecący problem skóry. Wydzielanie sebum

dziewczyna z sebum

Sebum co to jest?

Sebum na twarzy, to nic innego jak łój na twarzy czyli substancja, którą wydzielają gruczoły znajdujące się na całej powierzchni skóry za wyjątkiem wewnętrznych partii dłoni oraz stóp. Każdy centymetr skóry produkuje ok. kilkuset miligramów sebum na dobę. Co to jest sebum?

 • monoglicerydy
 • diglicerydy
 • triglicerydy
 • woski
 • wolne kwasy tłuszczowe
 • skwale
 • cholesterol

Niektóre czynniki powodują, że na skórze są miejsca wydzielające więcej sebum niż inne, mówimy wówczas, że występuje tam nadmiar sebum.

Continue reading →

Pozbywanie sie kurzajki

Jak wyleczyć kurzajki?

Kurzajki to zmiany skórne wywoływane przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Są zaraźliwe i bardzo ciężko się ich pozbyć. Na ogół są to nieestetyczne zmiany na dłoniach, jednak kurzajki na stopach mogą już być bardzo bolesne. Jak wyglądają i co na kurzajki jest najskuteczniejsze?

Continue reading →