Zmarszczki – jak zwalczyć?

Zmarszczki – jak zwalczyć?
5 (100%) 1 Głosów

Problem zmarszczek dotyczy zarówno kobiet, jak również mężczyzn. W związku z nieodpowiednim pielęgnowaniem własnej skóry, zmarszczki mogą pojawiać się już u osób dwudziestoletnich. Jest to bowiem ten wiek, w którym poziom kolagenu zaczyna się zmniejszać. Do najszybciej pojawiających się zmarszczek u kobiet zaliczamy przede wszystkim: lwie zmarszczki, zmarszczki na szyi, jak również zmarszczki pod oczami. Usuwanie zmarszczek to niekiedy proces czasochłonny. Na rynku istnieje szereg specjalistycznych kremów, aczkolwiek wiele z nich nie przynosi zamierzonego efektu, w szczególności jeżeli chodzi o tak zwane lwie zmarszczki. W tym celu wiele kobiet decyduje się na lifting twarzy i bardzo często jest to dobry wybór.

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

To, w jakim tempie starzeje się skóra zależy przede wszystkim od naszych genów, jak również od szeregu czynników zewnętrznych. Do najbardziej istotnych czynników powodujących starzenie się należy stres, złe warunki atmosferyczne, zła dieta i nawilżanie skóry, jak również promieniowanie UV i korzystanie z solarium. Decydujący wpływ na pojawianie się zmarszczek ma także palenie wyrobów tytoniowych. Zmarszczki pod oczami pojawiają się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie. Zazwyczaj odbywa się to w taki sposób, iż pewnego dnia spoglądamy w lustro i nagle dostrzegamy niepokojące zmiany na naszej skórze, które ciężko jest zamaskować.

Udowodniono także, iż decydujący wpływ na pojawiania się zmarszczek w okolicach oczu ma nasza pozycja podczas snu. Najlepiej jest więc spać na plecach, wtedy skóra się w żaden sposób nie marszczy i jest odpowiednio napięta, tak aby nie powodować uszkodzeń skóry. Skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa, warto więc w odpowiedni sposób o nią zadbać. Aczkolwiek, gdy powstały już zmiany, które ciężko usunąć – warto poddać się liftingowi. Zabieg ten pobudza produkcję kolagenu, jak również uelastycznia skórę, także tą pod oczami. Skutkuje to długofalowym ujędrnieniem oraz poprawą jakości skóry. Podczas zabiegu wykorzystuje się moc z światła podczerwonego, który rozgrzewa skórę.

 

11 komentarzy (FORUM) “Zmarszczki – jak zwalczyć?”

 1. lona33 pisze:

  Mam wielki problem ze zmarszkami pod oczami, myślę o liftingu jak i pozbyciu się ich domowymi sposobami.
  Mam nadzieje, że specjalne kremy mi w tym pomogą.

 2. kisia5 pisze:

  Ja również polecam lifting na zmarszczki pod oczami, jestem bardzo zadowolona z efektywności tej metody

 3. daga pisze:

  Ja używam kremów na zmarszki i jestem nawet zadowolona. Możliwe, że za jakiś czas skorzystam z liftingu ale puki co jestem zadowolona z metody którą mogę zastosować w domu.

 4. Julia pisze:

  Ja skorzystałam z zabiegu Maximus i bardzo podobają mi się efekty.

 5. panna pisze:

  Ja miałam wykonane 10 zabiegów MobiLift M6 w Clinica Cosmetologica . Zmarszczki zredukowały się o 30%. Myślę, że jest to dużo lepszy efekt niż w przypadku kremu na zmarszczki.

 6. Sabina002 pisze:

  Zawsze warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry, ale nic nie dorówna zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej. Ja polecam mikrodermabrazję laserową. Zabieg świetnie wyrównuje koloryt skóry i spłyca powstające zmarszczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.