Sposoby na zaskórniki

Sposoby na zaskórniki
5 (100%) 1 Głosów

Warto wiedzieć, że zaskórniki na twarzy to powiększone pory, w których zbiera się łój i zanieczyszczenia. Pojawiają się na twarzy przede wszystkim na czole, nosie i brodzie. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się ich. Jednak nie wszystkie z nich są skuteczne. Z uwagi na to, że zarówno białe zaskórniki, jak i czarne zaskórniki są bardzo głębokie, zwykłe oczyszczenie metodami domowymi może okazać się niewystarczające i ostatecznie tylko tymczasowe. Aby trwale je wyeliminować, warto skupić się na przyczynie ich powstawania.

Warto wiedzieć, że zaskórniki na policzkach najczęściej występują u osób ze skórą tłustą lub mieszaną. Są one wynikiem zaburzenia czynności skóry. Sprawne usuwanie zaskórników w domu jest możliwe dzięki plastrom, które można kupić w praktycznie każdej aptece. Jak się ich pozbyć? Nie jest absolutnie wskazane wyciskanie zaskórników. Może to bowiem powodować uszkodzenie skóry, co często powoduje stan zapalny. Warto w związku z tym wiedzieć, że laserowe usuwanie zaskórników i peelingi chemiczne to najlepsze sposoby na ich usunięcie. Laser wnika w głębsze warstwy skóry, trwale rozwiązując ten problem i zwalczając przyczynę. Światło laserowe odparowuje zaskórniki na brodzie lub zaskórniki na plecach podczas zabiegu i usuwa gruczoły łojowe wypełnione nimi. Dzięki temu nie mają szans na ponowne pojawienie się. Laser jest bezpieczny, a cała procedura jest bezbolesna. Skóra po niej jest lekko podrażniona. Mogą pojawić się w miejscach z zaskórnikami. Makijaż po takim zabiegu nie jest zalecany.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po laseroterapii?

Warto wspomnieć, że chociaż zaskórniki nie pojawiają się ponownie (przez chwilę) w miejscu, które poddano efektom światła laserowego, to mogą pojawić się w innych obszarach twarzy. Kosmetyki powinny być dobrze dopasowane do skóry, aby ją właściwie oczyszczać, np. lekkie żele i pianki. Istotny jest również regularni stosowany peeling na zaskórniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.