Domowe sposoby na leczenie zgagi

Domowe sposoby na leczenie zgagi
5 (100%) 3 Głosów

Zgaga to jedna z tych dolegliwości, które dotykają wiele osób. Warto wiedzieć, iż medycyna w zakresie jej leczenia bardzo się rozwinęła. Z tego powodu już istnieją skuteczne sposoby na zgagę. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Niestety w dzisiejszych czasach nie zwracamy szczególnej uwagi na to, co jemy. Z tego powodu często u wielu osób występują dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Jest to przede wszystkim zgaga, czyli charakterystyczne, bolesne pieczenie w przełyku. Jednak należy mieć świadomość, iż może ona również się pojawić, jeżeli chorujemy na refluks żołądkowo- przełykowy. Warto pamiętać, że jest to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, ale możliwe jest skuteczne leczenie zgagi.

Nowa dieta lepsza niż leki na zgagę

Obecnie w wielu aptekach możemy spotkać różnego rodzaju leki na zgagę. Z pewnością po ich zażyciu nasze samopoczucie się poprawi, a dolegliwości znikną. Jednak należy mieć świadomość, iż są to środki chemiczne, których nadużywanie może nie być dobre dla naszego zdrowia. Po kolejnym razie nie będą już tak skuteczne. Z tego powodu warto znaleźć inny, skuteczny sposób pozbycia się nieprzyjemnego pieczenia w przełyku. Aktualnie istnieje wiele metod, które możemy wypróbować w domowym zaciszu.

Pierwszą z nich jest radykalna zmiana naszej diety. Musimy mieć świadomość, iż spożywając pokarmy takie, jak między innymi owoce cytrusowe oraz czekolada, a także kawa i herbata, sami przyczyniamy się do nawrotu dolegliwości. Nie powinniśmy również jeść pomidorów oraz orzeszków ziemnych. Nie są również wskazane ostre przyprawy, a także mięta. Warto wyeliminować ze swojej diety powyższe produkty, a z pewnością poczujemy się lepiej.

Kolejny domowy sposób na skuteczne pozbycie się zgagi to specjalne zioła oraz herbaty. Bardzo skuteczna w tym przypadku jest herbatka imbirowa. Aby ją przyrządzić, powinniśmy zetrzeć jedną łyżeczkę korzenia imbiru i zalać go wodą. Po upływie 10 minut otrzymujemy napar gotowy do picia. Drugi, popularny przepis to herbatka z kminku. Wystarczą nam do jej zaparzenia jedynie dwie łyżeczki kminu rzymskiego, który również zalewamy wrzątkiem. Tak przyrządzone napary z pewnością pomogą nam z naszymi dolegliwościami. Jednak musimy pamiętać, iż skuteczne będą jedynie wtedy, gdy dopilnujemy czasu ich parzenia.

Skuteczne domowe sposoby na zgagę

Jeżeli nie pragniemy zmieniać naszej diety, a także przyrządzać różnorodnych herbatek, możemy spróbować metod, które w wielu przypadkach działają natychmiast. Często zgaga występuje o bardzo różnorodnym nasileniu. Jeśli nasze objawy nie są silne, w przypadku wystąpienia bólu możemy zjeść migdały. Dobrym rozwiązaniem jest także wypicie szklanki mleka. Wiele osób decyduje się także na żucie świeżych listków mięty. Jeśli nasz ból nie był silny, dzięki zastosowaniu się do powyższych zaleceń powinien po pewnym czasie ustąpić.

Domowe sposoby leczenia zgagi zazwyczaj pomagają zwalczyć tę przykrą dolegliwość. Jednak musimy sobie zdać sprawę z tego, iż czasem mogą nie być dla nas wystarczające. Wówczas powinniśmy udać się do odpowiedniego specjalisty, ponieważ zgaga może być wywołana poważną chorobą. Zazwyczaj w takich przypadkach niezbędne jest leczenie farmakologiczne. Warto również dokładnie zbadać, jakie są przyczyny zgagi, ponieważ tylko wtedy możemy zastosować właściwe leczenie.

Więcej informacji w internecie na podobny temat:

FORUM

  1. strapiony napisał(a):

    Leki na zgagę działają tylko na początku, chyba że za każdym kolejnym razem chce się ładować coraz większe dawki… Najlepsze są zioła. Ja polecam dziurawiec, który łagodzi praktycznie wszystkie dolegliwości żołądkowe, także zgagę. Zawsze mam zapas, zwłaszcza że nic nie kosztuje – można samemu zebrać go pod lasem czy na łące i ususzyć sobie trochę na czarną godzinę ze zgagą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.