Domowe sposoby na hemoroidy

Domowe sposoby na hemoroidy
5 (100%) 7 Głosów

Hemoroidy to coraz bardziej powszechne schorzenie. Mimo tego, często zdarza się, że osoby cierpiące na tę dolegliwość, bagatelizują objawy i nie stosują nawet podstawowego leczenia. W takim przypadku dolegliwości mogą się nasilić, aż w końcu niezbędne staje się wykonanie zabiegu operacyjnego. W jaki sposób można przeprowadzić samoleczenie hemoroidów i czy zawsze możliwe jest zastosowanie takiej metody?

W chorobie takiej, jak hemoroidy objawy obejmują przede wszystkim dolegliwości odbytu. Pojawia się ból i swędzenie, zwłaszcza przy wypróżnianiu się i zaraz po nim. W przypadku, gdy te objawy zostaną zlekceważone, kolejnym może być krwawienie – widoczne są wtedy ślady krwi na papierze toaletowym. Rzadko zdarza się, że hemoroidy pękają i są powodem większego krwawienia. Nawet w takiej sytuacji rzadko jest to powodem zagrożenia życia. Mimo to, w przypadku wystąpienia objawów hemoroidów należy zapobiegać tego typu objawom.

Hemoroidy i leczenie domowe

Podstawową metodą leczenia jest odpowiednia dieta, zawierająca głównie produkty bogate w błonnik. Oprócz tego, niezbędne jest picie odpowiedniej ilości wody. Zmiana menu w przypadku hemoroidów jest niezbędna, ponieważ głównym powodem oraz stanem zaostrzającym objawy hemoroidów są zaparcia. Należy im zapobiegać odpowiednią dietą oraz aktywnością fizyczną. Brak odpowiedniej ilości wody może być równie częstą przyczyną zaparć, co brak odpowiedniej ilości błonnika. Dlatego niezbędne jest zawarcie w codziennym menu obydwu składników.

Maści na hemoroidy

Domowe sposoby na hemoroidy obejmują nie tylko te metody. W momencie, gdy pojawiają się dolegliwości, sama dieta nie jest wystarczającym sposobem leczenia. Niezbędne jest zastosowanie środków, które zmniejszą podstawowe dolegliwości. Do tego celu można użyć maści z lidokainą  – czyli substancją znieczulającą. Można również zastosować okład z kostek lodu, owiniętych w plastikową reklamówkę i gazę. To zmniejszy dolegliwości powodowane przez hemoroidy.

zobacz więcej: http://procto.net.pl/hemoroidy/masc-na-hemoroidy/

Domowe sposoby na hemoroidy

Polecanym sposobem domowym w przypadku hemoroidów są również nasiadówki. Do tego celu konieczne jest wcześniejsze wykonanie naparu ziołowego z oczaru. Dodaje się go do ciepłej wody – taką nasiadówkę dobrze jest przeprowadzać dwa razy dziennie. Powinna wpłynąć kojąco na dolegliwości. Podobnym środkiem są kąpiele z dodatkiem olejków eterycznych. Polecane są zwłaszcza: olejek jałowcowy i olejek cyprysowy.

Dieta na hemoroidy

Oprócz metod tego typu, należy pamiętać o codziennej aktywności fizycznej. Według badań to właśnie dieta i niewłaściwy tryb życia są przyczyną zaparć, a w konsekwencji żylaków odbytu. Dlatego też warto włączyć codzienne ćwiczenia do planu dnia nawet wtedy, gdy żylaki już się pojawiły. Oprócz tego można zmniejszyć objawy żylaków, poprzez przyjmowanie właściwej pozycji podczas defekacji. Niezalecana jest standardowa pozycja – stopy nie powinny znajdować się na podłodze. Lepiej jest oprzeć stopy na podwyższeniu, takim jak stołek czy specjalny stopień. To pozwala na zmniejszenie ciśnienia żył odbytu i pozwala na zmniejszenie dolegliwości w czasie wypróżniania się.

2 komentarzy (FORUM) “Domowe sposoby na hemoroidy”

  1. wodnik pisze:

    Ja się jakoś nie mogę przekonać do tego, żeby ciągle pić więcej wody. Mam wrażenie, że w ten sposób wypłukuję sobie dosłownie z organizmu jakieś ważne składniki… Rozumiem, że hemoroidy można ograniczyć albo nawet im zapobiegać poprzez picie dużej ilości płynów, ale bez przesady…

  2. Shrek pisze:

    Nie chodzi o to, że masz żłopać litrami bez umiaru i hemoroidy magicznie znikną. Najbardziej chodzi o to, żeby po prostu ułatwić wypróżnianie. Jak nie masz z tym kłopotu, czyli nie musisz cisnąć, to hemoroidy nie są przez to spowodowane. A jak musisz, to znaczy, że jednak pijesz za mało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.