Depilacja laserowa jako idealny zabieg na lato

Depilacja laserowa jako idealny zabieg na lato
5 (100%) 1 Głosów

Depilacja laserowa jest świetnym zabiegiem na lato. Dzięki niemu mamy pewność, że nasza skóra jest wyjątkowo gładka oraz wypielęgnowana. Niestety depilacja tradycyjna za pomocą np. wosku może bardzo podrażnić skórę. Trzeba przede wszystkim umiejętnie ją robić. Jeśli zrobimy to źle możemy narazić się na podrażnienie skóry, a nawet rany, czy wybroczyny, które pojawią się gdy źle oderwiemy pasek. Golenie maszynką może nas z kolei narazić na skaleczenie oraz wywołuje często wrastanie włosków. Aby tego uniknąć na lato warto wybrać zabieg nieinwazyjny i delikatny, jakim jest laserowe usuwanie owłosienia.

Zalety trwałego usunięcia włosów laserem

Przede wszystkim nie sprawi on nam żadnego bólu. Nie wywołuje alergii ani nie przerywa ciągłości skóry. Głowica, która emituje światło lasera jest kierowana na miejsce zabiegowe, by laser dotarł pod powierzchnię skóry. W ten sposób niszczy bezboleśnie cebulki włosów oraz wychwytuje melaninę z włosów, przez co są one znacznie mniej widoczne. Po wybraniu serii zabiegów włosy nie tylko nie odrastają, ale również stają się na tyle kruche, że same wypadają, pozostawiając skórę gładką i niepodrażnioną. To gwarancja pięknej skóry, bez uczulenia, czy podrażnień.

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Zabieg jest nieinwazyjny, dzięki czemu można go wykonywać bez potrzeby brania urlopu. Po nim można wrócić do swoich obowiązków. Warto przed rozpoczęciem całej serii zabiegów skonsultować się z kosmetyczką, w celu zaplanowania ilości zabiegów oraz odstępów czasowych pomiędzy nimi. Przed zaplanowaniem zabiegów kosmetyczka musi jednak wykluczyć wszystkie przeciwwskazania, do których należą:

  • ciąża i karmienie piersią
  • epilepsja
  • zażywanie leków fotouczulających
  • złe samopoczucie i choroba
  • nowotwór, zwłaszcza nowotwór skóry
  • rany i podrażnienie skóry w miejscu zabiegowym

Co po zabiegu?

Jeśli zostaną wykluczone wyżej wymienione przeciwwskazania, to kosmetyczka umówi nas na pierwszy zabieg. Zostaniemy również uprzedzeni o tym. że po zabiegu nie będzie nam wolno korzystać z basenu, sauny, czy opalać się. Warto więc na zabieg umówić się w zimie, by nie musieć rezygnować z planów wakacyjnych. Warto także unikać mocnych peelingów oraz stosowania kwasów AHA w miejscu, gdzie wykonywana była depilacja laserowa. Skóra może być lekko podrażniona, dlatego warto smarować ją specjalnymi kosmetykami, które ją nawilżą i ochronią. Kosmetyki takie można zakupić w miejscu, w którym zamierzamy wykonać zabieg. Warto zapytać kosmetologa czego wolno nam używać, by pomóc skórze w regeneracji i nie narażać jej na jeszcze większe podrażnienie. Mimo wszystko depilacja laserowa jest delikatnym zabiegiem i nie niesie za sobą skutków ubocznych. Zaraz po zabiegu skóra może być jedynie lekko zaczerwieniona. Depilacja laserowa może być stosowana również na skórze twarzy. To ogromne ułatwienie dla kobiet cierpiących na zaburzenia hormonalne, które dotychczas musiały pozbywać się niechcianego owłosienia z twarzy za pomocą pęsetki, czy wosku do depilacji twarzy. Dobrze reagują również włoski na okolicach bikini.

Zapraszamy do kontaktu:

Depilacja Laserowa Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.